فرماندار تربت حیدریه : نگاه خود به کارآفرینان را باید تغییر دهیم

فرماندار تربت حیدریه گفت: تنها هنر مدیران دستگاه های اجرایی است که می توانند با در نظر گرفتن منافع دو طرف جامعه کارگری و کارفرمایی، چراغ واحدهای تولیدی را روشن نگه دارند.
به گزارش اداره روابط عمومی تعاون،کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ، حسن فتحی نیا در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری که در یک واحد تولید فراورده های لبنی برگزار شد، افزود: یک کارآفرین تمامی سرمایه مادی و معنوی خود را به میدان می آورد تا چراغ اشتغالزایی ایران را روشن نگه دارد.

وی افزود: در شرایط بحران اقتصادی کشور که کارآفرینان هم با نرخ بالای سود تسهیلات بانکی و هم برای تامین قطعات و تجهیزات و فروش محصولات خود با تحریم ها مواجه هستند، این اوج ایثار آن ها را می رساند که همچنان تمایل دارند چرخ صنعت کشور بچرخد.

وی با بیان این که منافع جامعه کارگری در منافع کارآفرینان محقق می شود، گفت: هر کارخانه ای که تعطیل شود و تعدادی کارگر بیکار روانه بازار شوند، هم بار مالی حقوق بیکاری آنها به دوش دولت می افتد و هم شاهد آسیب های اجتماعی ناشی از افزایش تعداد بیکاران در جامعه می شویم.

فتحی نیا افزود: بر همین اساس معتقد هستم باید روزی به آنجا برسیم که به کارآفرینان بگوییم به میزان عمر و سرمایه ای که برای اشتغالزایی صرف کرده اید، از میزان مالیات تان کسر می شود.

فتحی نیا اظهار داشت: تا زمانی که نگاه خود را به کارآفرینان تغییر ندهیم، نمی توانیم درک درستی از مشکلات جامعه کارگری و کارآفرینی داشته باشیم.

شهرستان تربت حیدریه دارای سه شهرک صنعتی است که دو شهرک در تربت حیدریه و یک شهرک در بخش جلگه رخ واقع شده و از مجموع 68 کارگاه و واحد صنعتی فعال منطقه تربت حیدریه، 26 واحد صنعتی در سه شهرک صنعتی استقرار دارند.

همچنین اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان تربت حیدریه از شرکت تعاونی توسعه و عمران تربت حیدریه که در هفته تعاون سالجاری به عنوان تعاونی برتر کشور معرفی و تجلیل شد، بازدید کردند.

رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تربت حیدریه در این بازدید شمار تعاونی های ثبت شده این شهرستان را 702 واحد با 278 هزار و 195 نفر عضو، 94.2 میلیارد ریال سرمایه ثبتی و سه هزار و 918 فرصت شغلی اعلام کرد.

علی اکبر اسماعیل افزود: از این تعداد 513 تعاونی با 85 میلیارد ریال و 265 هزار و 13 نفر عضو فعال، در حال بهره برداری و در دست اجرا و نیز سه هزار و 160 فرصت شغلی هستند.

وی تعداد اتحادیه های ثبت شده در این شهرستان را نیز پنج واحد با تعداد 46 نفر عضو و با سرمایه ثبتی 30 میلیون ریال اعلام کرد که برای 22 نفر فرصت شغلی ایجاد کرده اند.

اسماعیل پناه همچنین جمعیت فعال این شهرستان را 66 هزار و 862 نفر، افراد شاغل 63 هزار و 58 نفر، جمعیت بیکار را سه هزار و 804 نفر، میزان بیکاری 5.7 درصد و نرخ مشارکت اقتصادی را38.4 نفر ذکر کرد.

مرکز شهرستان 250 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

۲۵ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۴۱
کد خبر : ۵۳,۵۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید