مدیرکل تعاون، کارو رفاه خراسان رضوی: توسعه تعاون در بخش گردشگری باعث رشد و شکوفایی اقتصاد می شود

در ادامه بازدیدهای دوره ای از شهرستانهای استان خراسان رضوی، مهندس احمدی مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان در نمایندگی این اداره کل در شهرستان کلات حضور یافت .

به گزارش اداره روابط عمومی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ، مهندس احمدی ضمن برشمردن ظرفیتهای موجود شهرستان از لحاظ اقتصادی ، لزوم حفظ اشتغال موجود و ایجاد فرصتهای شغلی جدید اظهار داشت : در کلیه ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستانها تحقق اهداف منشور کاری می بایست مد نظر قرار گرفته و برنامه ریزیهای دقیق  و زمانبندی شده برای دستیابی به این اهداف تدوین گردد .

وی  ضمن تاکید بر لزوم گسترش تعاونیها افزود: توسعه و گسترش بخش تعاون بالاخص در بخش گردشگری می تواند بسترهای رشد و شکوفایی اقتصادی را در منطقه بوجود آورده و روحیه مشارکت جمعی را تقویت نماید و از آنجایی که اکثریت به اتفاق مردم در این شهرستان در مشاغل کشاورزی و دامداری  مشغول به فعالیت هستند می بایست با تشکیل و توسعه تعاونیها در این بخشها از حفظ و ایجاد اشتغال پویا و پایدار حمایت نمایند.

وی همچنین طی سخنانی نکات و راهکارهای لازم را به منظور حفظ منابع و پتانسیل های موجود در شهرستان ارائـه نمـود .

در ادامـه این بازدید مهندس احمدی ضمن بازدید از مجموعه گردشگری عمارت خورشید و موزه  شهرسـتان کـلات با فرهمند مسئول این مجموعه تاریخی نیز دیدار و گفتگو کرد .

در این دیدارفرهمند با اشاره به فراوانی جاذبه های گردشگری شهرستان و تاثیر آن در بهبود وضعیت اشتغال عنوان داشت : امیدواریم در صورت اختصاص اعتبارات لازم از سوی  کارگزاران اقتصادی و مالی کشور به این بخش و ایجاد فضای مناسب گردشگری ، در آینده ای نزدیک  شاهد افزایش سطح اشتغالزایی شهرستان باشیم.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان نیز ضمن بررسی وضعیت منطقه از نظر جذب توریست و وجود پتانسلیهای این بخش بر اقدامات انجام شده در راستای ایجاد اشتغال توسط بخش خصوصی و تعاونی در راستای تقویت دو شاخص مهم شهرستان در بخشهای کشاورزی و گردشگری تاکید نمود .

دراین دیدار ثمرپور مسئول نمایندگی اداره کل در شهرستان کلات گزارشی از وضعیت حوزه های مختلف و برنامه های انجام شده به مناسبت گرامیداشت هفته تعاون را ارائه نمود .

وی در ادامه این گزارش با اشاره به اعتبارات مصوب در جهت بهبود وضعیت اشتغال شهرستان اظهار داشت : به منظور ارتقاء سطح اشتغال پایدار در شهرستان و با توجه به تقاضای فراوان در راستای اشتغال متقاضیان در بخش مشاغل خانگی مبلغ 3 میلیارد ریال به همین منظور به این شهرستان اختصاص یافت .

ثمرپور با اشاره به  ثبت 104 شرکت تعاونی در این شهرستان از فعالیت اغلب این تعاونی ها در بخشهای مختلف از جمله  تعاونی های مصرف ، مرزنشینان ، توزیعی ، کشاورزی و دامپروری خبر داد.

۲۸ شهریور ۱۳۹۴ ۰۸:۵۸
کد خبر : ۵۳,۵۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید