با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه خراسان رضوی مشکلات صنفی کارخانجات آرد استان بررسی شد

به منظور بررسی مشکلات صنفی کارخانجات آرد استان خراسان رضوی ، حسینی رئیس انجمن صنفی کارخانجات آرد استان با احمدی مدیرکل تعاون ، کارو رفاه اجتماعی استان در این خصوص دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ، مهندس محمود احمدی در این جلسه طی سخنانی با اشاره به اهمیت ارزش کاربری آرد در محصولات تولیدی واحدهای صنایع غذایی و تاثیر فراوان آن در سبد غذایی خانواده های ایرانی اظهار داشت : نان اصلی ترین محصول گندم و به عبارتی صحیح برکت روزانه سفره ما ایرانیان است. به واقع کمتر خانواده ای در ایران پیدا می شود که در وعده های غذایی شان نانی بر سر سفره نداشته باشند. قوت اصلی ایرانی ها در معادلات فرهنگی، نقش و جایگاه ویژه ای پیدا کرده و حتی تقدس نان در جایگاه  محترمی قرار گرفته است . از سوی دیگر حیف و میل نان در سفره های ایرانی، یک گناه بزرگ و نابخشودنی است که بسیار مورد توجه قرار دارد که این می تواند جلوه ای مهم از نقش و اهمیت نان داشته باشد .

وی با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری بر بحث اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی افزود : اگر این اتفاق در بحث  آرد و نان هم رخ دهد ما شاهد تحولی عظیم در کیفیت خواهیم شد چرا که باید کار مردم را به خود مردم واگذار کنیم لذا انجمن های صنفی آرد و نان نیز از این امر مستثنی نیستند و ما معتقدیم مشارکت مردمی در این موارد با تشکیل تعاونی ها نیز کمک بسیار مهمی در رفع موانع تولید در این بخش خواهد نمود .

در ادامه این جلسه حسینی رئیس انجمن صنفی کارخانجات آرد استان به ارائه گزارشی از عملکرد کارخانجات استان و بیان مسائل و مشکلات این بخش پرداخت و ضمن مقایسه وضعیت صنعت آرد کشور در سطح بین المللی گفت : صنعت آرد کشور ما امروز از جهت سطح تکنولوژی و سخت افزارهای مدرن ، نیروی انسانی تحصیل کرده و حجم سرمایه گذاری از برترین های دنیاست که باید از این ظرفیت به بهترین شکل ممکن در صادرات آرد به کشورهای آسیایی استفاده کنیم.

وی با اشاره وضعیت اقتصادی کشور حمایتهای دولت را از بخش تولید بالاخص صنعت آرد را به منظور تولید محصولاتی با کیفیت جهت ارائه در سبد غذایی سالم در جامعه خواستار شد .  

شایان ذکر است طی این جلسه مسائل و مشکلات صنفی پیش روی کارخانجات آرد استان و چگونگی برون رفت از موانع تولید مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته و تصمیمات و راهکارهای لازم در این خصوص اتخاذ گردید .

۲۸ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۴۳
کد خبر : ۵۳,۵۶۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید