بازدید مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی از پروژه جدید درحال احداث مشهد نخ

مهندس احمدی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی از پروژه جدید درحال احداث کارخانه مشهد نخ بازدید کرد.

به گزارش اداره  روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، مهندس احمدی  بدنبال بازدید های خود از واحد های تولیدی و صنعتی استان هدف از این بازدید را بررسی مشکلات این کارخانه و شناسایی نقاط ضعف و اخذ راهکار کاربردی برای توسعه و پیشرفت این مجموعه تولیدی برشمرد.

وی با بیان اینکه ظرفیت های بسیار خوبی در این شرکت وجود دارد گفت: طبیعتاً با برنامه ریزی ، ایجاد بستر مناسب ، سرمایه گذاری و پرداخت تسهیلات می توان فرصتهای شغلی  پایدار و بیشتری  در این پروژه جدید بوجود آورد.

مهندس احمدی بیان کرد: در سالهای اخیر به دلیل برخی مسائل، تولیدکنندگان منطقه با مشکلاتی روبه رو هستند که باید برای رفع آنها اقدام لازم صورت پذیرد.

وی تاکید کرد باید راه های افزایش نقدینگی و توسعه اقتصادی استان مورد توجه دقیق قرار گیرد.

وی در ادامه افزود : صنایع در اقتصاد یک کشور نقشی ارزنده و مهم دارند و کمبود و وجود مشکلات و نواقص در این حوزه مانع از رشد و توسعه همه‌ جانبه و در نتیجه افزایش بیکاری و کاهش اشتغال خواهد شد که با وجود چنین مشکلاتی، تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران نمی‌توانند سرمایه‌گذاری کرده و جامعه نیز نمی‌تواند به توسعه همه‌جانبه دست یابند.

در ادامه مدیر مشهد نخ گفت: کارخانه مشهد نخ با استفاده از تکنولوژی ریتر سوئیس واشلاف هورست آلمان یکی از بزرگترین تولید کنندگان نخ به طریقه جرخانه ای (اپن اند ) می باشد. تولیدات این کارخانه انواع نخ های "پنبه ای " ، "پلی استر "،"اکریلیک"،"ویسکوز"ومخلوط آنهاست که به صورت خام و رنگی و تابیده شده در نمرات 1 تا 30 نمره انگلیسی به بازار عرضه می شود.

یکنواختی در ضخامت و استقامت نخ اهمیت خاصی در بافندگی دارد. وجودسیستم کنترل کیفی در جریان تولید کرولب و همچنین دستگاه پیوند زنی اتوماتیک درماشین های ریسندگی و نیز برخورداری کارخانه مشهدنخ ازپیشرفته ترین آزمایشگاه کنترل کیفیت "اوستر" سوئیس این امکان را فراهم آورده است که محصولات این کارخانه ازشروع تا بسته بندی نهایی موردکنترل دقیق قرارگرفته و در  نتیجه  نخ تولید شده ازاستانداردهای مطلوب بین المللی برخوردارباشد.

خط تولید محصولات رینگ کارخانجات تولیدی و صنعتی مشهد نخ فعالیت خودرا در اواخر سال1381آغازکرد.این خط که شامل ریسندگی الیاف بلند و کوتاه می باشد قابلیت ارائه انواع نخ های ریسندگی رینگ ازنمرات 36 تا 80 درالیاف کوتاه و 12 تا 40 متریک در ریسندگی الیاف بلند را دارد . با سرمایه گذاری در تکنولوژی روز و تامین ماشین آلات از شرکت ریتر و زینسر آلمان مشهد نخ توانسته محصولات متنوعی را به بازار ارایه دهد که از بین آنها نخ های نمره 40 اکریلیک با الیاف درالون (بایر سابق)آلمان به منظور تولید نخ شانل ، نخ نمره 64 آکریلیک رنگی با مغزی لایکرا برای جوراب و نیمچه نخ آکریلیک رنگی درنمرات متنوع برای تولیدات فانتزی در بازار دارای شهرت خوبی می باشند.

۳۱ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۲۰
کد خبر : ۵۳,۷۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید