استاندار قم: توسعه اشتغال و کارآفرینی در گرو جذب سرمایه است

استاندار قم با اشاره به اهمیت توجه به اشتغال و کارآفرینی گفت: بخش قابل توجهی از توسعه این بخش در گرو جذب سرمایه است.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم، سید مهدی صادقی استاندار قم در جلسه کارگروه اشتغال اظهار کرد: تقویت بخش های کوچک و بنگاههای زودبازده در توسعه اشتغال استان و در نتیجه کل کشور نقش مهمی دارد.

استاندار قم با اشاره به اهمیت موضوع سرمایه و دغدغه های مالی کارآفرینان افزود: باید با استفاده از راهکارهای مناسب و عملیاتی، شرایط بهبود فضای کسب و کار در استان را فراهم نمائیم. 

وی کارکرد بانک های استان در سنوات گذشته و سال جاری را مورد توجه قرار داد و ادامه داد: باید با همت مضاعف و استفاده حداکثری از منابع در اختیار سیستم بانکی در استان نهایت استفاده را در پیشبرد کارها و تعالی اشتغال داشته باشیم.
رئیس کارگروه اشتغال استان با بیان اهمیت موضوع کارآفرینی و اشتغال بعنوان دغدغه ملی اضافه کرد: نیاز به تلاش همه جانبه و هم افزایی برای حوزه های اقتصادی ضروری است و باید با جدیت بدنبال یافتن راه حل های عملی برای توسعه و رونق جدی در این بخش باشیم.
در ابتدای جلسه نیز مدیران عامل بانک ها و موسسات مالی استان با بیان گزارشی از تسهیلات پرداختی بانک های عامل خود به طرح هایی در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی، صنعت و گردشگری آمادگی بانک های استان برای جذب سرمایه های بیشتر و ارائه به طرح های با توجیه اقتصادی به کارآفرینان اعلام نمودند.

۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۵۵
کد خبر : ۵۳,۷۸۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید