معاون امور بیمه صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر: ظرفیت های صندوق با هدف افزایش افراد تحت پوشش به جامعه هدف معرفی می شود

معاون امور بیمه و استان های صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر کشور در زنجان گفت: ظرفیت های صندوق با هدف افزایش تعداد افراد تحت پوشش به جامعه هدف معرفی شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان عباس اورنگ در هفتمین جلسه شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان افزود: در جهان امروز عمده ترین مطالبات مردم از دولت ها در حوزه رفاه اجتماعی اعم از اشتغال و تامین معیشت است.

معاون امور بیمه و استان های صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر گفت:  سه محور محیط زیست، آب و صندوق های بازنشستگی از محورهای مهم و مورد تاکید دولت تدبیر و امید است.

وی در تبیین تفاوت های بیمه های حوزه های حمایتی و بیمه های حوزه رفاه و تامین اجتماعی یادآور شد: در نهادهای بیمه های اجتماعی مردم خواست های خود را با غرور و در نهادهای حمایتی مردم کمتر حق خود را مطالبه می کنند.

اورنگ بر نبود رقابت میان صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر با تامین اجتماعی تاکید و اضافه کرد: جامعه هدف این دو بخش متفاوت است چرا که سازمان تامین اجتماعی بر اساس روابط کار و اشتغال و صندوق بیمه اجتماعی روستاییان بر اساس درآمد نسبت به ارایه خدمات به جامعه هدف خود اقدام می کنند.

وی افزود: صندوق بیمه روستاییان کسانی را می تواند بیمه کند که مشمول هیچ بیمه و صندوقی نباشند.

معاون امور بیمه و استان های صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر گفت: فعالیت هایی که در قالب این صندوق انجام می شود به نوعی تلاش بر استیفای سهم مردم از بودجه عمومی دولت است.

وی افزود: افزایش سطح درآمدی در روستاها با تاکید بر اجتناب از ایجاد تداخل در فعالیت سایر صندوق ها و معرفی هر چه بیشتر فعالیت های صندوق از رویکردهای مورد توجه این بخش است.



۱ مهر ۱۳۹۴ ۱۵:۵۰
کد خبر : ۵۳,۸۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید