هشتمین جلسه هیئت رئیسه اتاق تعاون خراسان رضوی برگزار شد

هشتمین جلسه هیئت رئیسه اتاق تعاون استان با حضور مهندس احمدی مدیرکل تعاون ، کارو رفاه اجتماعی خراسان رضوی و دیگر اعضاء در محل سالن جلسات اتاق تعاون برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون ، کارو رفاه اجتماعی خراسان رضوی ، در ابتداء این جلسه آذری رئیس اتاق تعاون ضمن خوش آمدگویی به حاضرین ضمن ارائه گزارشی از عملکرد اتاق و بررسی مصوبات جلسات قبلی طی سخنانی بر هماهنگی هر چه بیشتر اتاق با مجموعه وزارت تعاون ، کارو رفاه اجتماعی تاکید کرد .

در ادامه این جلسه توکلیان دبیر اتاق تعاون استان نیز طی سخنانی اهمیت و تعمیق همکاریها در بین مدیران اتحادیه ها و تعاونی ها و فراهم نمودن موجبات ارتقاء توانمندی تعاونی ها ، برگزاری جلسات هم اندیشی با هدف برقراری تعامل بیشتر و شناسایی ظرفیت های اقتصادی بخش تعاون ، تلاش در جهت تدوین راهکارهای مناسب به منظور حمایت و پشتیبانی از نیازها و مطالبات تشکل های تعاونی فعال درکلیه اتحادیه ها را مهم ارزیابی نمود .

در ادامه این جلسه مهندس احمدی مدیرکل تعاون ، کارو رفاه اجتماعی استان ضمن تبریک فرا رسیدن عید قربان و همچنین پاسداشت ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس بر یادآوری جان فشانی های ایثارگران هشت سال دفاع مقدس و لزوم حفظ ارزشهای آن دوران و تلاش برای احیای فرهنگ جهاد و همدلی که به معنای واقعی تعاون می باشد تاکید نمود .

وی با اشاره به برنامه ربزی های بخش تعاون ، سیاستهای کلی وزارت تعاون ، کارو رفاه اجتماعی و دولت تدبیر و امید افزود : اهتمام به راه اندازی شرکتهای تعاونی برای ارتقای شاخصهای اقتصادی و حل معضل بیکاری و اشتغال دانش آموختگان بیکار در حرفه های مختلف و همچنین واسپاری امور اجرایی و تقویت امور نظارتی در چارچوب سیاستهای کلی نظام توجه جدی شده است .

احمدی در ادامه برنامه ریزی هوشمندانه برای فعالیتهای تعاون به خصوص در شرایط فعلی جامعه و نقش آفرینی تعاون در مرحله پسا تحریم را بر حفظ تولید و استقلال داخلی دانست و این امر را یکی از راه های برون رفت از این بحران اعلام نمود .

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان در پایان اهمیت بهره برداری بخش تعاون از ظرفیتهای بالقوه شهر مقدس مشهد  را که سالانه بالغ بر 25 میلیون نفر زائر را پذیرا می باشد یاد آور شد و افزود : خراسان رضوی در پنج ماه ابتدای امسال رتبه نخست کشوری را در تاسیس شرکتهای تعاونی بدست آورده تا سهم بخش تعاون در بازار و فضای کسب و کار استان بیشتر شود .

وی رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال با تشکیل تعاونی هایی که بتوانند به زائرین بارگاه ملکوتی حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) خدمات خرید کالا و سوغات و .... ارائه کنند را یکی از عوامل مهم گسترش عرصه فعالیت تعاونی ها پیشنهاد نمود .  

۱ مهر ۱۳۹۴ ۱۵:۵۳
کد خبر : ۵۳,۸۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید