در دیدار با مسئول گروه تعاون سازمان بین المللی کار مطرح شد: انتقال تجربه ایران در خصوص جمع آوری آمار بخش تعاون و محاسبه حساب اقماری تعاون به سایر کشورها

نصیری رئیس مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با خانم سمیل اسیم پژوهشگر ارشد و مسئول گروه تعاون سازمان بین المللی کار دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در دیدار آقای نصیری رئیس مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت متبوع با خانم سمیل اسیم پژوهشگر ارشد و  مسئول گروه تعاون سازمان بین المللی کار؛ نظام آماری بخش تعاون کشور و همچنین چگونگی طراحی و اجرای طرح تهیه حساب های اقتصادی بخش تعاون کشور مورد بررسی قرار گرفت.
   طرح تهیه حساب های اقتصادی بخش تعاون کشور با همکاری مرکز آمار ایران و وزارت جهاد کشاورزی در ابتدای برنامه پنجم توسعه با هدف تعیین و تحلیل سهم تعاون و زیر بخش های آن در اقتصاد کشور به مورد اجرا گذاشته شد. انجام این طرح که با استفاده از شیوه های نوین و در چارچوب توصیه های بین المللی برای اولین بار در ایران و آسیا صورت گرفته است از نظر کارشناسان ذیربط در سازمان بین المللی کار بسیار مورد توجه قرار گرفت. در این نشست خانم سمیل اسیم خواستار مشارکت ایران در انتقال تجربه خود به سایر کشورها از جمله ترکیه شد.
   لازم به ذکر است همزمان با ایران پنج کشور اروپایی اسپانیا، بلژیک،  بلغارستان، صربستان و مقدونیه نیز با حمایت مالی کمیسیون اروپایی و کمک فنی "مرکز بین المللی اطلاعات و تحقیقات در اقتصاد اجتماعی و تعاون اسپانیا  "(CIRIEC) اقدام به تهیه این حساب برای بخش تعاون و   تشکل های همیار کرده اند.
 
۱۵ مهر ۱۳۹۴ ۱۶:۰۲
کد خبر : ۵۴,۳۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید