معاون وزیر تعاون در جلسه شورای اداری شهرستان کهگیلویه خبر داد: فعالیت 10 هزار تعاونی زنان روستایی در کشور

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: 10 هزار تعاونی زنان روستایی در کشور فعالیت دارند.

 حمید کلانتری در جلسه شورای اداری شهرستان کهگیلویه، اظهار داشت: مسئولان و مدیران ادارات به جاهایی که با تولید، صنعت، کشاورزی و دامداری ارتباط دارند بیشتر توجه کنند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه نخستین قدم برای توسعه هر شهرستان شناسایی کامل مزیت‌های نسبی هر شهرستان است، عنوان کرد: باید بررسی شود چه کسانی در توسعه شهرستان موثر هستند و همه عوامل تاثیرگذار داخل استان و خارج از آن مد نظر قرار گیرند.

کلانتری با بیان اینکه مهم‌ترین عامل در حوزه توسعه، خودباری به توسعه است، بیان کرد: ما باید این باور را داشته باشیم که خودمان باید عامل شروع توسعه در شهرستان و منطقه خود باشیم.

کلانتری با اشاره به صحبت‌های مقام معظم رهبری در خصوص توسعه، خاطرنشان کرد: توسعه باید درون‌زا و برون‌نگر باشد و در بحث اقتصاد مقاومتی توسعه باید درونی و متکی به استعدادهای داخلی و از ظرفیت‌های بیرونی هم بهره‌مند باشد.

معاون وزیر کار با بیان اینکه تعدادی از مسئولان و نخبگان به صورت گروهی از شهرستان‌های توسعه یافته بازدید داشته باشند، افزود: این بازدیدها سبب تبادل تجربیات برای هر دو طرف می‌شود.

کلانتری با اشاره به اینکه می‌توان با تشکیل تعاونی‌ها بهره‌وری توسعه را بالا برد، گفت: اولین نقش تعاونی‌ها جمع آوری سرمایه‌های خرد است و با تشکیل تعاونی‌ها کارهای مربوط به قبل و بعد از تولید را برعهده می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه در کشور 10 هزار تعاونی زنان روستایی داریم، عنوان کرد: در تعاونی زنان 70 درصد از شاغلین و سهامداران را زنان تشکیل می‌دهد.

کلانتری با بیان اینکه بانک توسعه تعاون بیش از 70 درصد وام‌هایش را به شرکت‌های تعاونی می‌پردازد، تصریح کرد: با فعال کردن 360 تعاونی شهرستان و تبدیل آنها به بنگاه‌های اقتصادی در بحث اشتغال‌زایی تحول بزرگی به وجود می‌آید.

۲۸ آبان ۱۳۹۴ ۲۰:۵۷
کد خبر : ۵۶,۱۰۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید