وزارتخانه های تعاون کار و رفاه اجتماعی و فرهنگ و ارشاد اسلامی تفاهم نامه قرآنی امضا کردند

تفاهم نامه همکاری مشترک میان وزارتخانه های تعاون کار و رفاه اجتماعی و فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور توسعه کمی و کیفی برنامه های قرآنی و ایجاد نهضت فهم قرآن در جامعه به امضاء رسید.
مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک میان وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعاون به منظور توسعه کمی و کیفی برنامه های قرآنی و ایجاد نهضت فهم قرآن در جامعه کار و تلاش کشور با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حیدریان، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی در نمایشگاه قرآن برگزار شد.

گفتنی است، به منظور همکاری و بهره مندی از توانمندی های طرفین برای نشر و گسترش فرهنگ انسان ساز قرآن کریم و ارتقای سطح و بهبود کیفیت برنامه های قرآنی، این توافق میان معاونت فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به امضاء رسید.

لازم به ذکر است،این تفاهم نامه که به منظور فراهم کردن زمینه عضویت و مشارکت فعال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شورای توسعه فعالیت های قرآنی کشور صورت گرفته در تلاش برای معرفی برنامه ها، فعالیت ها، تشکیلات و نیروهای قرآنی جامعه کار و تلاش کشور در سپهر قرآنی کشور است.

شایان ذکر است،گسترش فرهنگ انس با قرآن کریم در میان آحاد جامعه کار و تلاش کشور، تعمیق و ساماندهی فعالیت ها و تشکیلات قرآنی جامعه کار و تلاش کشور و نیز هم افزایی و هماهنگی هر چه بیشتر نهادهای متولی برنامه های قرآنی در حوزه کار و تلاش بخش دیگر از اهداف این تفاهم نامه قرآنی است.

گفتنی است،براساس این تفاهم نامه معاونت فرهنگی وزارت تعاون موظف به احیاء دارالقرآن های جامعه کار و تلاش کشور، تهیه آمار نیروهای قرآنی جامعه کار و تلاش کشور، تمهید برگزاری محافل انس با قرآن کریم و تمهید برگزاری کلاس های آموزش قرائت و فهم قرآن کریم خواهد بود.

۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۷:۴۱
کد خبر : ۶۴,۶۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید