همکاری برنامه عمران ملل متحد و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی یک همکاری جدی و راهبردی است

معاون نماینده مقیم برنامه عمران ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران به برخی از نکات محوری برنامه عمران ملل متحد همچون کاهش فقر، ارتقای محیط زیست، گسترش بهداشت، مبارزه با نابرابری و ارائه کمک های کارشناسی معطوف به رشد اقتصادی اشاره کرد و گفت : نقش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همه این موارد نقشی برجسته است و بر همین اساس همکاری برنامه عمران ملل متحد و این وزارتخانه یک همکاری جدی و راهبردی است.
همکاری برنامه عمران ملل متحد و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  یک همکاری جدی و راهبردی است

به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آقای مورالی معاون نماینده مقیم برنامه عمران ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران که ماموریت وی به اتمام رسیده است و نیز  جانشین وی خانم آن ماری کارلسن که به تازگی وارد محل ماموریت شده است، با  دکتر محمد تقی حسینی قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین الملل دیدار و گفتگو کردند.
این دیدار به درخواست آقای مورالی و با توجه به پایان ماموریت وی در جمهوری اسلامی و به منظور خداحافظی و نیز معرفی خانم آن ماری کارلسن انجام گرفت.
آقای مورالی در این دیدار از همکاری های صورت گرفته از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به ویژه حمایت های موثر آقای دکتر حسینی از برنامه عمران ملل متحد در مدت ماموریت در تهران قدردانی کرد.
وی همچنین گزارشی از اقدامات و فعالیت های انجام گرفته و در دست اقدام برنامه عمران ملل متحد، با تاکید بر موارد همکاری این وزارتخانه و برنامه عمران ملل متحد را ارائه کرد.
وی  به برخی از نکات محوری برنامه عمران ملل متحد همچون کاهش فقر، ارتقای محیط زیست، گسترش بهداشت،  مبارزه با نابرابری و ارائه کمک های کارشناسی معطوف به رشد اقتصادی اشاره کرد و افزود : نقش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همه این موارد نقشی برجسته است و بر همین اساس همکاری برنامه عمران ملل متحد و این وزارتخانه یک همکاری جدی و راهبردی است.
وی افزود : اهتمام دولت جمهوری اسلامی ایران به هر یک از موضوعات پیش گفته شده قابل تقدیر است و می تواند به عنوان الگویی برای سایر کشورها و نیز مبنایی برای گسترش همکاری های جنوب- جنوب باشد.
وی دهه پیش روی ایران را دهه ای بسیار مهم دانست که می تواند در عرصه بین المللی نقشی بسیار کلیدی ایفا کند.
مورالی تصریح کرد و گفت:  این دیدار از این جهت مهم است که خانم آن ماری کارلسن جانشین وی نیز در ایران حضور دارد و این فرصت پدیدی آمده است تا وی نیز به قائم مقام محترم وزیر در امور بین الملل معرفی شود.
در ادامه خانم کارلسن ضمن معرفی خود گفت:  "انسان های توانمند ملت های پایدار" را شعار جدی برنامه عمران سازمان ملل متحد می باشد.
وی اضافه کرد :  ایران کشوری بزرگ و با اهمیتی است و مایل است که برای ارتقای همکاری های بین سازمان متبوع خود و جمهوری اسلامی ایران همه توان و ابتکار خود را به کار ببرد.
دکتر حسینی از حضور آقای مورالی، در جمهوری اسلامی ایران در طی ماموریتشان در تهران تشکر کرد و افزود: در این دوره همکاری های خوبی بین این وزارتخانه و برنامه عمران ملل متحد پایه ریزی شد و اقدامات موثری صورت گرفت که امیدواریم با قوت بیشتری تداوم یابد.
وی همچنین ضمن خیر مقدم به خانم  کارلسن برای وی در ماموریت جدید آرزوی موفقیت کرد و تاکید کرد:د همانگونه که رویه ما با آقای مورالی چنین بود، از جنابعالی نیز برای انجام موفقیت آمیز ماموریتتان حمایت می کنیم و امیدوارم حضور شما یک روحیه تازه ای در همکاری ها پدید آورد و هرگاه که احساس کردید اینجانب می توانم برای ارتقای همکاری ها کمکی انجام دهم لطفا اطلاع دهید، مطمئنا از همه توانم برای تسهیل امور استفاده می کنم. دکتر حسینی برای آقای مورالی نیز در ماموریت آینده وی آرزوی موفقیت نمود.
وی همچنین با معرفی مختصری از امکانات این وزارتخانه برای همکاری با نهادهای بین المللی افزود خوشبختانه در این وزارتخانه هم امکانات و زمینه های همکاری و هم  اراده برای همکاری وجود دارد و برنامه عمران ملل متحد می تواند در این زمینه به داشتن یک همکار توانا اطمینان داشته باشد.

 

۹ تیر ۱۳۹۵ ۱۷:۰۴
کد خبر : ۶۴,۶۷۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید