پنجمین همایش بین المللی اشتغال و مهارت آموزی مرداد ماه جاری برگزار می شود

پنجمین همایش ملی و بین المللی اشتغال و مهارت آموزی ششم مرداد سال جاری با حضور کارشناسان و پژوهشگران خارجی و داخلی برگزار می شود.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، حسن عزیزی - سرپرست راهبردی معاونت آموزش سازمان فنی حرفه ای کشور - در نشست خبری امروز که به مناسبت هفته مهارت برگزار شد، اظهار کرد: این همایش در راستای نام گذاری ششم مرداد به عنوان روز ملی کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای برگزار می شود و مهم ترین محور های آن تضمین کیفیت آموزش های فنی و حرفه ای، گسترش فرهنگ کار و مهارت آموزی، ‌اقتصاد مقاومتی و امنیت اجتماعی، آموزش های فنی و حرفه ای در عصر IT و  ICT و اهمیت مشاوره و هدایت آموزشی  در ایجاد فرصت های شغلی است.

وی در ادامه به آمار مراکز فنی و حرفه ای در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال گذشته، ۶۹۸ مرکز ثابت آموزش فنی و حرفه ای  در کشور فعال بوده و تعداد ۵۹۶۱ کارگاه مشغول به فعالیت بوده اند؛ همچنین ۱۰۸۹ مرکز آموزشی در زندان ها و ۱۰۶۴ مرکز  آموزشی در پادگان‌ها مستقر بوده و ۷۹۱۶ نفر مربی رسمی و پیمانی فنی و حرفه ای داریم.

عزیزی افزود: سالانه ۲۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر ساعت در مراکز آموزشی ما آموزش دیده اند و در بخش آموزشگاه های آزاد نیز ۹۸۹۵ آموزشگاه نیز مربوط به بانوان و ۱۳۹۶ مربوط به آقایان به ارائه خدمات آموزشی می پردازند.

وی تعداد حرفه های آموزشی  آموزشگاه های فنی و حرفه ای  را ۱۱۱۰ حرفه ذکر کرد و گفت: عمده رشته های آموزشگاه‌های آزاد،  خدماتی است و این رشته‌ها نیاز به سرمایه گذاری سنگین ندارند در حالی که رشته های آموزشگاه های دولتی فنی و مهارتی، سنگین است.

به گفته سرپرست راهبردی معاونت آموزش سازمان فنی  و حرفه ای کشور  تمام فعالیتهای آموزش های فنی و حرفه ای مربوط به اشتغال و بهره وری نیرو کار است و نگاهی که دولت تدبیر امید به آموزش های فنی و حرفه ای دارد نگاهی توسعه ای مبتنی بر تدوین استاندارد های نوین و تعاملات بین المللی است.
۲۰ تیر ۱۳۹۵ ۱۳:۳۶
کد خبر : ۶۴,۹۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید