دکتر ربیعی در تبریز عنوان کرد : اجازه جابه‌جایی ریالی از‌ دارایی صندوق‌های کارگری و کارفرمایی را ندادم

وزیر کار ادامه داد: تا به حال اجازه ندادم ریالی غیرقانونی جابه‌جا شود و باید بین دولت فساد‌زی، فسادزا و فساد‌ستیز فرق قائل شویم.

دکتر علی ربیعی در گردهمایی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و نهادهای اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی با بیان این مطلب اظهار کرد: من با تبریز و آذربایجان همبستگی زیادی دارم و افتخار می‌کنم تابوت بسیاری از شهدای این منطقه را بر دوش خود حمل می‌کردم.

وی با اشاره به اینکه جنبش‌های اجتماعی از تبریز آغاز شده است، اظهار داشت: تبریز و آذربایجان همیشه بزرگ بوده و باید بزرگ بماند چرا که عمق استراتژیک ایران است و باید از آن مراقبت کرد.

وی با بیان اینکه باید غفلت دهه‌های گذشته نسبت به آذربایجان را جبران کنیم، افزود: نیروی انسانی تبریز می‌تواند به صورت جهش‌وار این استان را رشد دهد که این به عنوان مزیت آذربایجان محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: وزارت کار اهمیت اقتصادی تبریز را به خوبی می‌داند و کنار این اهمیت، تبریز وصف‌ناپذیر است. این شهر همواره اهمیت سیاسی دارد و دارای مردمان بزرگی بوده که امیدواریم در این دولت حق مردم آذربایجان را ادا کنیم .

وزیر کار همچنین درباره بحث انتشار فیش‌های حقوقی هم گفت: فیش‌های نجومی در کانال‌های اجتماعی ثابت کرد تعطیلی سازمان برنامه به چه دلیلی بود. مبارزه با فیش‌های نجومی از افتخارات دولت آقای روحانی خواهد بود.

وی با بیان اینکه باید غفلت دهه‌های گذشته نسبت به آذربایجان را جبران کنیم، افزود: نیروی انسانی تبریز می‌تواند به صورت جهش‌وار این استان را رشد دهد که این به عنوان مزیت آذربایجان محسوب می‌شود.

وزیر کار با بیان اینکه سخت‌ترین سال‌های اقتصادی کشور را تجربه می‌کنیم، گفت: برای گذر از این بحران بدون همدلی و همکاری نمی‌توانیم کاری کنیم و باید با عقلانیت، کار کار‌شناسی و پرهیز از حیف و میل اموال، برای حل بحران‌ها کمک کنیم.

دکتر ربیعی با تاکید بر اینکه در دورانی قرار نداریم که بتوانیم حتی یک ریال اشتباه کنیم، تصریح کرد: باید از کارهای عوام فریب و نفع‌رسان کوتاه مدت را فراموش کنیم چرا که به نفع کشور نخواهد بود.

وزیر کار افزود: در دولت گذشته میلیاردها دلار هزینه شد که دستاوردهای آن کارخانه‌هایی بود که بدون کارشناسی تعطیل شد که امروز بزرگ‌ترین زیان‌های اقتصادی را برای کشور دارد.

وی در ادامه افزود: من مسئول حذف یارانه‌ها هستم، برخی‌ها به غلط یارانه را به همه دادند، عده‌ای که نیاز نداشتند دریافت کردند و امروز که می‌خواهیم یارانه‌بگیران غیر منطقی را حذف کنیم، در آستانه انتخابات به دولت یارانه حذف‌کن تعبیر می‌کنند.

دکتر ربیعی با تاکید بر اینکه به کار و تلاش و سخت‌کوشی در کنار عقلانیت نیاز داریم، ابراز داشت حق نداریم دیگر موفق نشویم، بچه‌های ما و سفره‌های تهی نیاز به این موفقیت دارند، ضمن اینکه ما باید با مدارا در کنار هم کار کنیم، چرا که برای حل مسائل ایران، نیاز به اجماع داریم و دولت بر این سیاق تلاش خود را تداوم می‌بخشد.

وی با اشاره به برنامه های سالجاری دولت در حوزه اشتغال زایی، گفت: امسال دو عنوان برنامه برای اشتغال در دست اجرا داریم که یکی مبتنی بر رشد اقتصادی 5 یا 6 درصدی است و دیگری رشد اشتغال فراگیر فقرزداست که بر این اساس آموزش فنی و حرفه ای را به روستاها می بریم.
ربیعی ادامه داد: برای اجرای هر دو برنامه فوق ، امسال در 22 استان اقداماتی آغاز شده است که با مزیت های شغلی هر استان سازگاری و مطابقت دارد.

وزیر کار با بیان اینکه برای رشد در اقتصاد، نیاز داریم تا سالانه بیش از 800 هزار شغل ایجاد کنیم، تصریح کرد: برای تک‌نرخی شدن بیکاری باید بیش از 900 هزار شغل ایجاد شود، ضمن اینکه باید پول‌های موجود در جامعه مردم را به میدان بیاوریم، نهاد خانواده فشار زیادی را تحمل می‌کند و این‌ها ناشی از نا‌آرامی ذهنی است که باید جامعه را ایمن‌تر کنیم.

دکتر ربیعی با بیان اینکه در دولت، سیاست مبارزه با فقر، همراه با رشد اقتصادی را دنبال می‌کنیم، تصریح کرد: بیش از 11 میلیون فقیر و حاشیه‌نشین شهری و... را بیمه کردیم که سرانه آنان تا پایان سال به 36 هزار تومان خواهد رسید.  

وی با اشاره به اینکه استراتژی ما ترمیم مزد است ولی نمی‌توان به یکباره حقوق‌ها را افزایش داد چرا که کارفرما توان آن را ندارد، تصریح کرد: در این 3 سال تلاش کردیم مزد از تورم پیشی بگیرد، چراکه ما درک می‌کنیم که سفره‌ها تهی‌تر شده است.  

وی، تزلزل نیروی کار را یادآور شد و گفت: رئیس جمهور دستور داده‌اند تا امنیت شغلی کارگران، به ویژه زنان کارگر را در اولویت قرار دهیم.

دکتر ربیعی با اشاره به مباحث اخیر در مورد دولت، خاطرنشان کرد: امروز عده‌ای نشسته‌اند و ما را به دولت یارانه حذف‌کن متهم می‌کنند، یک روز هم داستان اشرافی‌گری و فقر و غنا راه می‌اندازند، خود رئیس جمهور از دل روستاست و وزیری را انتخاب کرده که از دل جامعه کارگری است.

دکتر ربیعی با تاکید بر اینکه در دولت تدبیر و امید هیچ وظیفه ای جز رفع رنج مردم وجود ندارد ، اظها کرد: ما با خدا عهد بسته ایم که مال و اموال کارگران را آنچنان محافظت کنیم که انگار خود آنها مراقب اصلی هستند.
وی از دولت یازدهم به عنوان دولت فسادستیز یاد کرد که استفاده از فیش های حقوقی فرصتی جدید برای این موضوع به وجود آورده است.

وی تاکید کرد: بین دولت مفسد و فسادستیز تفاوت وجود دارد و دولت آقای روحانی دولت فسادستیز است. سیاست‌هایی که در دوره‌های گذشته در امر رفاهی صورت گرفت سیاست‌هایی بود که برای سرمایه‌داران صورت گرفت، نه برای بخش محرومان.

وزیر کار همچنین درباره بحث انتشار فیش‌های حقوقی هم گفت: فیش‌های نجومی در کانال‌های اجتماعی ثابت کرد تعطیلی سازمان برنامه به چه دلیلی بود. مبارزه با فیش‌های نجومی از افتخارات دولت آقای روحانی خواهد بود.

 وزیر کار با بیان اینکه 100 هزار میلیارد تومان دارایی صندوق‌های کارگری و کارفرمایی و... در اختیار وزارت کار است، ادامه داد: تا به حال اجازه ندادم ریالی غیرقانونی جابه‌جا شود و باید بین دولت فساد‌زی، فسادزا و فساد‌ستیز فرق قائل شویم.

دکتر ربیعی با تاکید بر اینکه انتشار فیش‌های حقوقی فرصتی بود که لطف خدا و نشانه آزادی بیان می‌دانم، ابراز داشت: در هیئت دولت، سقف و کف حقوق‌ها را در دولت مشخص کردیم و بنا داریم تا شفافیت را مدام ادامه دهیم.  

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حذف شورای حقوق و دستمزد در این مجموعه در سال های گذشته، گفت: در اولین اقدام برای احیای این شورا، سقف حقوق ها را و وضعیت دریافت های بانک ها و بیمه ها را هم مشخص کردیم.
ربیعی ادامه داد: در این دولت حقوق ها شفاف سازی شد و برای اینکه بهره وری را افزایش دهیم شیوه هایی را تدوین کرده ایم چون هیچ کاری به جز کاستن از درد و رنج مردم اولویت ما نیست
.
وی با بیان اینکه دولت یازدهم دوران دشواری را شروع کرده و تجربه می کند ، یادآور شد: بدون در کنار هم بودن و ایجاد وحدت و همدلی امکان عبور از شرایط کنونی و مشکلات موجود نیست و ما معتقدیم عقلانیت عنصر اصلی حل مشکلات است

ربیعی ادامه داد: در زمان حاضر عقلانیت محور تصمیم گیری دولت است و کارها را بر این اساس جلو می برد و از انجام هر گونه کاری که رضایت بخش فردی در آن باشد، به شدت پرهیز می کند و عقلانیت به ما اجازه نمی دهد در آستانه انتخابات کارهای احساس بکنیم
.
وی، مدارا و اجماع را عنصر دیگر محور برنامه های دولت دانست و گفت: برای حل مشکلات نیازمند آن هستیم که مدارا و اجماع مهمترین مساله ای است که دولت بنا را بر آن گذاشته است
.
ربیعی ادامه داد: در شرایط کنونی نیاز داریم جامعه را اخلاقی تر کنیم و برای این کار باید بیشتر پشت هم باشیم و جامعه ما باید به گفت وگو عادت کند و دولت باید بیشتر بشنود، چون گفت وگوی یک طرفه راه نجات جامعه نیست
.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اهمیت آذربایجان شرقی در ابعاد مختلف، گفت: این اهمیت فقط اقتصادی نیست بلکه اهمیت فرهنگی آن غیر قابل انکار است و اهمیت سیاسی تبریز و شخصیت های زیادی که در آن پرورش یافته، عمق سیاسی و اجتماعی آنرا نشان می دهد
.
ربیعی گفت: امیدوارم در دولت تدبیر و امید حق آذربایجان را ادا کنیم و غفلت هایی که در دهه های گذشته شده جبران شود
.
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی فردا در دومین روز سفر خود به تبریز یک واحد تولیدی را افتتاح و کلنگ بیمارستان 300 تختخوابی تامین اجتماعی این شهر را زمین می زند.

وی در پایان با اشاره به اینکه با مستمری بازنشستگی زندگی را اداره کردن سخت است، خاطرنشان کرد: یخچال خالی پدر بزرگ بازنشسته، سخت است و دولت این‌ها را درک می‌کند ولی سیستم دولت توده ستایانه و بدون برنامه‌ریزی، برای لایه‌های پایین جامعه مساعدتی ندارد و باید بخشی از حذف هدفمندی یارانه‌ها را به این حوزه بیاوریم.

 

۲۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۲۶
کد خبر : ۶۵,۱۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید