وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:کارخانه فرآوری‌ سیمان در استان لرستان راه‌اندازی می‌شو‌د

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه کارخانه فرآوری‌ سیمان در استان لرستان راه‌اندازی می‌شود گفت: راه‌اندازی این کارخانه در گام اول با حدود ۲۰۰ میلیارد تومان فرآوری سیمانی اجرا می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه کارخانه فرآوری‌ سیمان در استان لرستان راه‌اندازی می‌شود گفت: راه‌اندازی این کارخانه در گام اول با حدود ۲۰۰ میلیارد تومان فرآوری سیمانی اجرا می‌شود.

دکتر علی ربیعی شامگاه چهارشنبه در حاشیه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار داشت: ما باید پروژه‌هایی را در استان اجرا کنیم که بتوانند پایدار و امروز مزیتی در کشور داشته باشند.

وی افزود: برای اجرای کارخانه فرآوری سیمان مطالعاتی در استان انجام دادیم که بنا براین مطالعه، امروز اعتبارات آن را پیش‌بینی شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابیان اینکه کارخانه فرآوری‌های سیمانی که بازار مناسب جهانی دارد در استان لرستان اجرایی می‌شود، عنوان کرد: در کل کشور پنج نوع از این کارخانه‌ها داریم و  راه‌اندازی این کارخانه در  لرستان در گام اول با حدود 200 میلیارد تومان فرآوری سیمانی  اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: استان لرستان جزو استان‌هایی است که برای پیاده‌سازی طرح‌های اولیه اقتصاد مقاومتی انتخاب‌شده که پس‌ازآن این طرح‌ها در کل کشور توسعه پیدا می‌کند.

ربیعی پیگیری ‌ایجاد اشتغال عمومی در لرستان را یکی از برنامه‌های این وزارتخانه دانست و ادامه داد: ‌در این راستا ظرفیت‌های اشتغال‌خیز استان مطالعه شده که بخش از آن مربوط به خدمات، باغداری، کشاورزی، تولید پوشاک و کفش است که امیدواریم صندوق کارآفرینی امید، سازمان فنی و حرفه‌ای و معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال هماهنگی در این زمینه همکاری داشته باشند.

وی گفت: سازمان صنعت و جهاد کشاورزی دو دستگاه مهم در بحث اشتغال‌زایی در استان هستند که در این زمینه تفاهم‌نامه‌های ملی امضاشده و استانی آن نیز امضا خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تعطیلی صنایع استان لرستان در سال‌های گذشته اشاره کرد و  اظهار داشت: یکی دیگر از برنامه‌های ما در استان راه‌اندازی  صنایع تعطیل‌شده بود و برخلاف برخی که تبلیغ می‌کردند و مشکلات را به‌حساب این دولت می‌گذاشتند حداقل در این استان ما شاهدیم که دو صنعت تعطیل‌شده بیش از 12 سال تعطیل بود احیاء شدند.

وی افزود: یکی دیگر از برنامه‌های ما برنامه‌ریزی برای تعاونی‌های تعطیل‌شده و صنایعی هستند که  ظرفیت  زنده شدن را دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: عمق بخشیدن به بحث درمان در استان لرستان یکی دیگر از برنامه‌هایی است که در این استان دنبال می‌شود که در این زمینه پروژه‌های درمان برای ما مهم است.

وی به افتتاح دو مرکز درمانی در شهرستان پلدختر و دلفان اشاره کرد و گفت: با  همکارانم در سازمان تأمین اجتماعی تصمیم گرفتیم سایر مناطقی که در استان فاقد مرکز درمانی هستند تحت مطالعه قرار دهیم و بتوانیم فضاهای موجود را ارتقا دهیم.

ربیعی عنوان کرد: در بحث درمان یکی از سیاست‌های ما این است که درمان را در شهرها به سمت حاشیه‌نشینی ببریم و در کل کشور نیز  به سمت مناطق محروم‌تر ببریم.

۳۱ تیر ۱۳۹۵ ۱۴:۲۲
کد خبر : ۶۵,۴۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید