وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در خرم آباد: یکی از سیاست‌های دولت یازدهم در بخش اشتغال احیاء بنگاه‌های تعطیل شده است

دکتر ربیعی اظهار داشت: بخشی از سیاست‌های دولت در بخش اشتغال احیاء بنگاه‌های راکد است و این جزو استراتژی اولیه دولت بوده است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: ۲۵ کیلوگرم گل در هر هکتار تولید می‌شود که با توجه به برنامه‌های که در دست اقدام است این میزان به ۷۰ تا ۸۰ کیلوگرم افزایش می‌یابد.

دکتر علی ربیعی ظهر امروز در حاشیه بازدید از مجتمع کشت و صنعت لرستان در جمع خبرنگاران به سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی در صنعت سیمان و بتن دورود اشاره و اظهار داشت: بنا بر تفاهمی که روز گذشته در بحث سیمان و بتن با استاندار لرستان انجام گرفت یک طرح جدید تا سقف 200 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در دورود اجرا می‌شود که در این رابطه بانک‌های عامل نیز برای اجرای طرح مشخص‌شده‌اند که با اجرای آن اشتغال‌زایی خوبی انجام می‌شود.

وی بابیان اینکه صندوق‌های این ورزات خانه‌داری شش واحد تولیدی در استان لرستان هستند، افزود: یکی از این واحدها شرکت پگاه است که یکی از برنامه‌های ما توسعه‌این شرکت است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: تعدادی کارخانه وابسته به این وزارت خانه در استان لرستان وجود دارد که تلاش کردیم که با افزایش سهام آن‌ها و سرمایه‌گذاری جلوی تعطیلی آن‌ها را بگیریم.

وی بیان کرد: شرکت‌های سرمایه‌گذاری این وزارتخانه شرکت‌های توسعه‌ای نیستند بلکه شرکت‌های سودآور سرمایه‌ای برای کارگران محسوب می‌شوند که البته بحث توسعه استان‌ها نیز برای ما مهم است.

ربیعی یکی از اولویت‌های دولت یازدهم را احیا بنگاه‌های تولیدی راکد و افزایش ظرفیت‌های تولیدی دانست و گفت: برخلاف شایعاتی که در مورد تعطیلی بنگاه در این دولت مطرح می‌شود شاهدیم که بنگاه‌های راکد در حال احیاء هستند که نمونه آن‌ها در استان لرستان مجتمع کشت و صنعت، کفش غزال دورود و صنایع غذایی گهر است.

وی تصریح کرد: تعطیلی واحدهای تولیدی در یک بازده زمانی یک یا دوساله صورت نمی‌گیرد بلکه تا یک صنعت به تعطیلی کشیده شود 10 زمان می‌برد که بااین‌وجود تعطیلی این واحدها را نمی‌توانیم به دولت یازدهم نسبت دهیم.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: یکی از نگرانی‌های رئیس‌جمهور در تبلیغات انتخاباتی بحث رکود بنگاه‌های اقتصادی بود اما متأسفانه شایعاتی وجود دارد که تعطیلی بنگاه‌ها را به دولت نسبت می‌دهند.

وی اظهار داشت: بخشی از  سیاست‌های ما در بخش اشتغال احیاء بنگاه‌های راکد است و این جزو استراتژی اولیه دولت بوده است.

ربیعی بابیان اینکه خبرهای خوبی از احیاء متعدد واحدهای تولیدی خواهیم داشت، افزود: یکی دیگر از سیایت های دولت افزایش ظرفیت خالی در بنگاه‌های تولیدی است که امیدواریم در قالب نظام تأمین اعتبار و نظام بررسی‌های کلینیکی و حل مسئله در منطقه، ظرفیت تولیدی افزایش یابد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به ظرفیت‌های تولید گل در کشور اشاره کرد و گفت: هم‌اکنون در هر هکتار 25 کیلوگرم گل تولید می‌شود که با توجه به برنامه‌های که در دست اقدام است این میزان به 70 تا 80 کیلوگرم افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه هر هکتار اراضی تولید گل 8 نفر اشتغال‌زایی دارد، عنوان کرد: استاندارد تولید گل در دنیا 100 کیلوگرم در هکتار است که دسترسی به آن مسیر سختی است.

۳۱ تیر ۱۳۹۵ ۱۵:۳۶
کد خبر : ۶۵,۴۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید