با حضور جمعی از مسئولان کشوری واستانی؛حسینیه یادمان شهدای غریب سیرانبند بانه افتتاح شد

حسینیه یادمان شهدای غریب سیران بند بانه با حضور قائم مقام وزیر تعاون،قائم مقام سازمان فنی حرفه‌ای، استاندار کردستان، فرمانده سپاه بیت‌المقدس و جمع دیگری از مسئولان افتتاح شد.
با حضور جمعی از مسئولان کشوری واستانی؛حسینیه یادمان شهدای غریب سیرانبند بانه افتتاح شد
فرمانده سپاه بانه در این مراسم با یادآوری وجود مزار 10 شهید در منطقه سیرانبند بانه، گفت: این شهدا 10 ستاره ای هستند که در این منطقه می‌درخشند و همه را سیراب می‌کنند.

به گفته یعقوب صفاری، یادمان بوالحسن و سیرانبند نیاز به توسعه و اقدامات زیرساختی داشت که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان معین این یادمان، حسینیه ای در شأن شهدای را بنا کرد.

وی، عملیات اجرایی این بنا در 270 مترمربع در کمتر از سه ماه به بهره‌برداری رسید و این محلی برای زیارت و دعا و نیایش زائران راهیان نور می‌شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان کردستان نیز در این مراسم اظهار داشت: عزت و سربلندی ملت ایران بخاطر فداکاری شهداست و ما هر اندازه برای شهدا کار کنیم نوعی سرمایه‌گذاری و انتقال فرهنگ شهادت طلبی به نسل جوان است.

احمد رشیدی تصریح کرد: خدمت به شهدا جای افتخار دارد و از اینکه وزارت تعاون این حسینیه را در جای مقدسی بنا کرده است، براساس وظیفه ای است که هر ایرانی نسبت به شهدا احساس دین می‌کند.

وی افزود: این یادمان یادآور رشادت‌های شهیدان است که برای جلوگیری از چشم طمع دشمنان از جان خود گذشتند.

رشیدی اضافه کرد: کردستان سرزمین مجاهدت‌های خاموش، بسیجیان بی ادعا و پیشمرگان مسلمان کرد است که 5 هزار و 467 شهید را تقدیم انقلاب کردند.

 یادمان شهدای غریب سیرانبند در ۲۴ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان بانه و در نقطه صفر مرزی ایران و عراق قرار دارد.

این یادمان محل دفن ۱۰ شهید گرانقدری است که به دست گروهک های ضد انقلاب در سال های نخست انقلاب پس از ۹ ماه اسارت در آن محل به شهادت رسیدند.
این منطقه یکی از محورهای عملیاتی والفجر ۴ و لشکر ۸ نجف به فرماندهی شهید احمد کاظمی در دوران دفاع مقدس بوده است.

۳۱ تیر ۱۳۹۵ ۲۰:۴۰
کد خبر : ۶۵,۴۶۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید