دکتر ربیعی در کارگروه اشتغال استان: کانون جذب سرمایه گذاری در کردستان تشکیل شود

دکتر ربیعی در کارگروه اشتغال استان: کانون جذب سرمایه گذاری در کردستان تشکیل شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید کانون کارآفرینی و کانون جذب سرمایه گذاری در استان کردستان شکل بگیرد.

دکتر علی ربیعی، شامگاه جمعه(20 اسفند) در کارگروه اشتغال استان، اظهار کرد: باید شرایطی را فراهم می‌کردیم که سرمایه‌گذاران ما به بنگاه‌های بین المللی متصل شوند.
وی با بیان اینکه میزان سرمایه گذاری در این دولت خوب بوده است، افزود: پنج الی 10 سال دیگر برای اصلاح ساختارها و ذهنیت‌هایمان زمان داریم و اگر این کار صورت نگیرد با مشکل مواجه خواهیم شد.
وزیر تعاون عنوان کرد: در دولت جهت گیری‌ها را درست کردیم و سال آینده سال جهش اقتصادی ماست.
وی بیان کرد: دولت تدبیر و امید در حالی سر کار آمد که 56 درصد کسری رشد و 40 درصد تورم را در کشور داشتیم که باید کشور این دوره نقاهت را بگذراند و برای آن زمان نیاز است.
ربیعی عنوان کرد: در این دولت رشد اقتصادی خوبی داشتیم اما چون عقب ماندگی‌هایمان زیاد بود برای مردم ملموس نیست.
وزیر تعاون و کارو رفاه اجتماعی تصریح کرد: دستمزد و قدرت خرید مردم را بهبود بخشیدم و سعی کردیم وضعیت شاخص‌ها را بهتر کنیم.
وی در ادامه سخنان خود اعلام کرد: هفت هزار و 547 بیمه شده جدید در استان داشته‌ایم و 18 هزار نفر هم وارد بازار کار می‌شوند.
ربیعی با بیان اینکه معتقدم در حوزه آب و آی سی تی در استان کار بیشتری نیاز است، افزود: در بحث زیرساخت‌ها و سرمایه گذاری کارهایی در استان انجام شده اما کارهای بیشتری باید صورت گیرد.
وزیر تعاون به سرمایه گذاری یک هزار و 400 میلیارد تومانی در کارخانه پتروشمی استان کردستان اشاره و اعلام کرد: این طرح برای 750 نفر اشتغال مستقیم داشته است.
وی ادامه داد: همچنین در کارخانه لاستیک بارز هم 600 میلیارد تومان سرمایه گذاری صورت گرفته که برای یک هزار نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است.
ربیعی در ادامه گفت: باید کانون کارآفرینی و کانون جذب سرمایه گذاری در استان ایجاد شود و ذهنیت کار در استان شکل گیرد.
وی خاطرنشان کرد: باید ذهنیت توسعه هم در استان شکل گیرد و به مسئله شناسی استان پرداخته شود.

۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ۱۴:۴۷
کد خبر : ۷۶,۴۷۹