رییس اداره بیمه بیکاری و حمایت از مشاغل خوزستان: 7100 نفر در استان بیمه بیکاری می گیرند

رییس اداره بیمه بیکاری و حمایت از مشاغل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان اعلام کرد: هفت هزار و یک صد نفر در استان بیمه بیکاری می گیرند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان، شهین نعمتی هدف از این بازرسی ها را بررسی حضور و غیاب مقرری بگیران و نظارت بر نحوه آموزش این افراد عنوان کرد و افزود: بررسی تناسب رشته های آموزشی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای با نیازهای موجود در بازار کار و همچنین اهمیت افزایش میزان مهارت های فنی مقرری بگیران بیمه بیکاری از جمله اولویت های اداره بیمه بیکاری و حمایت از مشاغل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان است که با برگزاری جلسات متعدد با مدیران مراکز آموزش فنی و حرفه ای خوزستان آن ها را دنبال می کنیم.
وی ادامه داد: بیمه بیکاری از جمله حمایت هایی است که با هدف اصلی کاهش اضطراب ناشی از وقوع بیکاری از افراد شاغل صورت می گیرد تا منجر به دلگرمی این افراد و موجب افزایش بهره وری نیروی کار شود.
نعمتی گفت: در خوزستان 7 هزار و 100 نفر بیمه بیکاری دریافت می کنند که یک هزار و 23 نفر از این افراد در سال جاری با استناد بند (ج) ماده 6 قانون بیمه بیکاری مبنی بر تکلیف مقرری بگیر به شرکت در دوره های آموزش به مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان معرفی شده اند.
رییس اداره بیمه بیکاری و حمایت از مشاغل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در ادامه گفت: بر اساس قانون استفاده از مقرری بیمه بیکاری، آن دسته از افرادی که بدون میل و اراده از کار بیکار شده و هیچ شغل دیگری ندارند می‌توانند مقرری دریافت کنند.
نعمتی، داشتن یک سال سابقه در آخرین محل اشتغال را برای کارگرانی که در کارهای با ماهیت دایم هم زمان با اتمام قرارداد، بیکار می شوند و داشتن حداقل 6 ماه سابقه مکفی در مورد کارگران اخراجی که فاقد هر گونه قرارداد در دوران اشتغال بوده اند یا در اثنای قرارداد مدت معین بیکار شده اند و نیز بیکاری بدون دلیل و اراده و انجام تسویه حساب پس از اخراج که در حضور مراجع حل اختلاف اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد تایید قرار گرفته باشند را، از دیگر شرایط استفاده از مقرری بیمه بیکاری برشمرد.۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ۱۷:۲۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان |
کد خبر : ۷۶,۵۰۶