دکتر ربیعی در آیین افتتاح 560 صندوق خرد محلی در شیراز : دولت تدبیر و امید به گسترش عدالت، کاهش فقر، افزایش سطح رفاه مردم هم توجه کرد

دکتر ربیعی در آیین افتتاح 560 صندوق خرد محلی در شیراز : دولت تدبیر و امید به گسترش عدالت، کاهش فقر، افزایش سطح رفاه مردم هم توجه کرد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت تدبیر و امید دولتی نبود که فقط به رشد اقتصادی توجه کند بلکه همزمان با این رشد به کاهش فاصله طبقاتی نیز توجه کرد.
 
به گزارش ایرنا دکتر علی ربیعی پنجشنبه در آیین افتتاح 560 صندوق خرد محلی که به صورت ویدئو کنفرانس در شیراز برگزار شد، با تاکید بر این مطلب تصریح کرد: دولت تدبیر و امید به گسترش عدالت، کاهش فقر، افزایش سطح رفاه مردم هم توجه کرد.
در این مراسم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ارتباط ویدئو کنفرانسی خود با محل استقرار رییس جمهوری گفت: 560 صندوق خرد محلی در این مراسم افتتاح شد که از این تعداد 85 صندوق در فارس قرار دارد که این صندوق ها باعث مهاجرت معکوس روستاییان به شهرها، توسعه همراه با نشاط روستاها و افزایش ماندگاری افراد در روستاها به دلیل ایجاد اشتغال خواهد شد.
وی افزود: علاوه بر افتتاح همزمان این طرح ها در سطح کشور، چهار ورزشگاه کارگری در شهرستان های فراشبند، قیر و کارزین، زرین دشت و بوانات و یک مرکز ساختار سنجش کارگران در فارس نیز افتتاح خواهد شد.
دکتر ربیعی گفت: توسعه این مراکز و ورزشگاه ها باعث افزایش سطح سلامت کارگران، بهبود سلامت روانی آنان و ایجاد امنیت روانی برای قشر کارگران زحمتکمی شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: تسهیلات صندوق های خرد محلی امسال افزایش خواهد یافت .
دکتر ربیعی گفت:‌ مهارت آموزی روستاییان و اجرای طرح های سیار آموزشی با همکاری سازمان فنی و حرفه ای از دیگر برنامه های وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی درسال جاری است.
درسفر استانی رئیس جمهوری به فارس 411 پروژه با سرمایه‌ گذاری 1547 میلیارد تومان به بهره ‌برداری ‌رسید.
۳۱ فروردین ۱۳۹۶ ۱۹:۰۷
کد خبر : ۷۷,۵۷۲