استاندار سمنان: سمنان رتبه دوم اشتغال پایدار در کشور را داراست

استاندار سمنان با بیان این که این استان رتبه دوم ایجاد اشتغال پایدار در کشور را داراست، گفت: هدف دولت در طرح کارورزی، کمک برای ایجاد اشتغال و حمایت از کارفرمایان و دانش آموختگان است.
محمدرضا خباز در هفتمین نشست کارگروه تخصصی اشتغال استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: یکی از برنامه های دولت برای ایجاد اشتغال طرح کارورزی است و سهمیه استان سمنان در این طرح یکهزار و 890 نفر تعیین شده است.

وی افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار برای ورود به بازار کار و ایجاد انگیزه کار آفرینی و کسب و کار در دانش آموختگان را از اهداف اجرای این طرح ذکرکرد و گفت: کمک هزینه آموزشی کارورزی تا سقف معادل یک سوم حداقل دستمزد قانون کار است که توسط دستگاه ناظر پرداخت می شود و اگر کارفرمایان بعد از کارورزی فرد کارورز را جذب کنند، 2 سال از پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایان معاف می باشند.

استاندار سمنان خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم تا افراد مهارت دیده نسبت به افراد فاقد مهارت بیشتر جذب بازار کار شوند و در این زمینه سازمان فنی و حرفه ای باید جدی تر ورود پیدا کند.

خباز یادآور شد: ایجاد اشتغال واقعیت بسیار دشواری است که علاوه بر حمایت دولت، نیازمند همراهی همه جانبه دستگاه های اجرایی به ویژه بخش خصوصی و جذب سرمایه گذار است.

استاندار سمنان تصریح کرد: امروز همه ما باید تلاش کنیم مهارت را در بین جوانان ارتقاء دهیم تا علاقه برای انجام کارهای یدی و سپس تولید افزایش پیدا کند و در این صورت می توانیم موفقیت های بیشتری در زمینه اشتغال زایی به دست آوریم.

وی اضافه کرد : از هر فکر و اندیشه ای که دل در گرو سربلندی کشور و ایجاد اشتغال نسل جوان و اصلاح امور دارد، استقبال می کنیم چرا که شعار سال جاری، اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال است.

۲۹ مهر ۱۳۹۶ ۱۳:۳۲
کد خبر : ۹۰,۲۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید