دکتر ربیعی در مراسم افتتاحیه مرکز نگهداری معلولان زیر ۱۴ سال هشترود تاکید کرد: ضرورت اجرای طرح غربالگری برای جلوگیری از معلولیت ذهنی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت اجرای طرح غربالگری برای جلوگیری از معلولیت ذهنی تاکید کرد.
دکتر ربیعی در مراسم افتتاحیه مرکز نگهداری معلولان زیر ۱۴ سال هشترود تاکید کرد:  ضرورت اجرای طرح غربالگری برای جلوگیری از معلولیت ذهنی
دکتر علی ربیعی در مراسم افتتاحیه مرکز نگهداری معلولان زیر ۱۴ سال هشترود، اظهار کرد: راه اندازی مراکز نگهداری معلولین یک امر خیری در راستای کاهش فقر است.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: برنامه های طرح ژنتیک غربالگری در چند استان به عنوان نمونه اجرا شده است که طبق آیین نامه، ضروری است در آینده نزدیک همه استان ها این طرح را اجرا کنند تا بتوانیم از معلولیت ذهنی جلوگیری کنیم.

وزیر کار افزود: نگهداری معلول در خانه و دادن هزینه توسط دولت یکی از سیاست‌های این وزارتخانه در دولت است.

دکتر  ربیعی گفت:کمک مالی به خانواده‌هایی که معلولان خود را در خانه نگهداری کنند، داده خواهد شد.

وی اظهار کرد: اشتغال معلولان از دو جهت در این وزارتخانه پیش می‌رود، یکی برنانه‌ریزی آموزش فنی و حرفه‌ای است که متناسب با فیزیک معلولان آموزش داده می‌شود و دیگری استفاده از دادن حق بیمه کارفرمایی توسط دولت است که پرداخت می شود و معلولان مشغول به کار می‌شوند. 

دکتر ربیعی گفت: برای اشتغال، صندوق کارآفرینی تفاهم‌نامه‌ای با بهزیستی دارد که افراد به صندوق جهت وام معرفی می‌شوند.

گفتنی است مرکز نگهداری معلولان زیر ۱۴ سال هشترود در زمینی به مساحت 6 هزار متر و در 2 طبقه و زیربنای هزار متری با هشت میلیارد و 250 میلیون ریال اعتبار ساخته شده است. 

شهرستان هشترود با حدود 70 هزار نفر جمعیت و یک هزار و 990 کیلومتر مربع وسعت در 120 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار گرفته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای سفر یکروزه در آذربایجان شرقی است.

۱۵ آبان ۱۳۹۶ ۲۰:۴۷
کد خبر : ۹۲,۰۵۸