سفر دکتر ربیعی به استان همدان(3): وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ایجاد فرصت های شغلی و کاهش فقر مطلق، دو ماموریت مهم دولت است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شورای اداری شهرستان رزن اعلام کرد: ایجاد فرصت های شغلی و از بین بردن فقر مطلق از برنامه های محوری رییس جمهوری است.
سفر دکتر ربیعی به استان همدان(3): وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: ایجاد فرصت های شغلی و کاهش فقر مطلق، دو ماموریت مهم دولت است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، دکتر علی ربیعی با اعلام این خبر اظهار کرد: امروز در کشور ثبات خوبی داریم که این ثبات به برکت رهبری انقلاب و سیاست های دولت است.

وی افزود: در جریان تحولات بین المللی برخی کشورها می خواهند تسویه های خونین راه بیندازند و برای رسیدن به این هدف یک کشور را بزرگ می کنند و سیاست های منفعت جویانه آمریکا در منطقه نیز در این راستا است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: در این بین ایران باید در مسایل بین المللی دنبال جایگاه اصلی خود باشد و در داخل کشور نیز باید در زمینه اشتعال و اقتصاد قوی شود.

وی تاکید کرد: ایران اسلامی هم باید در کنار پاسخ به تنش های بین المللی همچنین فعالیت خود را افزایش داده و هم افزایی بین دستگاهی را افزایش دهد.

 

وی تاکید کرد: برای کاهش سطح فقر ما نیازمند افزایش فرصت های شغلی هستیم و یکی از مهمترین برنامه های رییس جمهوری ایجاد فرصت های شغلی و  از بین بردن فقر مطلق است.

 دکتر ربیعی بیان کرد: برای دست یابی به اهداف ترسیم شده باید اتحاد و انسجام را افزایش داد چون ایران هم اینک در یک مسابقه بین المللی قرار دارد و برای بدست آوردن سهم خود از اقتصاد جهانی وقت چندانی ندارد.

وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با ذکر اینکه رزن طرفیت های خوبی برای توسعه دارد ، گفت: هر جا همبستگی بین نخبگان محلی وجود داشت در آن منطقه شاهد رشد و توسعه  بودیم آمارها نشان داده اگر در هر  شهر نخبگان به هم پیوسته و متحد باشند آن شهر رشد می کند.

 وی با تاکید بر اینکه کانون توسعه باید در شهرستان ها شکل بگیرد، افزود: کانون های نخبه با ارایه ایده های کارشناسانه می تواند یکی از اثرگذارترین مجموعه ها برای پیشرفت هر منطقه باشد.

لازم به ذکر است: دکتر علی ربیعی صبح امروز در راس هیاتی وارد استان همدان شد . در این سفر یک روزه افتتاح مجتمع فرهنگی ، رفاهی عترت بهزیستی ، افتتاح متمرکز پروژه های بهزیستی شامل 2 کلینیک مددکاری اجتماعی ، یک مرکز اقامتی میان مدت ترک اعتیاد ، یک مرکز ترک اعتیاد ماده 16 ، 2 کارگاه تولیدی ، 3 مهد کودک و 32 واحد مسکونی روستایی برای خانواده های دارای دو معلول در دستور کار قرار دارد  .

ادامه دارد

۲۰ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۲۳
کد خبر : ۹۲,۴۱۴