مراسم اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار و تلاش اردبیل برگزار شد

دوازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار و تلاش استان اردبیل با برگزاری مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان این دوره از مسابقات پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، دوازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار و تولید، تعاونگران و خانواده آنان با حضور مدیر کل تعاون، کار و رفاه استان اردبیل و مدیرکل تبلیغات اسلامی استان و مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان و رئیس سازمان بسیج کارگری و جمعی از مدیران و مسئولین دستگاههای اجرایی استان در سالن اجتماعات اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردبیل برگزار گردید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در مراسم اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم ویژه جامعه کار و تلاش استان با اشاره به اینکه گسترش فرهنگ قرآنی در بین جوانان نقش بسزایی در هدایت نسل جوان کشور دارد، گفت: ما تلاش می کنیم با برگزاری این برنامه ها، فرهنگ قرآنی را در بین جامعه کار و تولید استان و خانواده آنان توسعه دهیم.

قاسم رحیمی افزود: برگزاری مسابقات قرآنی در بین قشر تلاشگر کارگران و تعاونگران می تواند موجب ایجاد انگیزه و علاقمندی هر چه بیشتر آنان به فرهنگ و دانش قرآنی و همچنین کشف استعدادهای قرآنی در استان گردد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: با اینکه در این دوره از مسابقات قرآن کریم استان اردبیل تعداد 450 نفر در رشته های قرائت، ترتیل، حفظ کل، حفظ  ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء و مفاهیم در دو بخش خواهران و برادران ثبت نام کرده بودند اما با توجه به میزان جمعیت جامعه کارگری و حوزه تعاون در استان اردبیل باید برای حضور هر چه بیشتر کارگران و تعاونگران در عرصه های قرآنی تلاش شود.

قاسم رحیمی گفت: دوازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار و تولید استان اردبیل با برگزاری مسابقات شهرستانی و انتخاب نفرات برتر شهرستانها آغاز شده بود و امروز در برگزاری ایندوره از مسابقات استانی شاهد حضور 83 نفر از نفرات برگزیده مسابقات شهرستانی بودیم که با هم به رقابت پرداختند و در این مراسم پایانی از نفرات اول تا سوم رشته های قرائت، ترتیل، حفظ کل، حفظ  ۲۰ جزء و حفظ ۱۰ جزء و مفاهیم قرآن کریم تجلیل و قدردانی بعمل می آید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل در ادامه با اشاره به اینکه مسابقات کشوری در آذرماه سالجاری برگزار خواهد گردید، گفت: نفرات اول هر رشته ایندوره از مسابقات استانی در دو بخش خواهران و برادران به مسابقات کشوری اعزام خواهند شد.

در بخش پایانی این مراسم برگزیدگان ایندوره از مسابقات استانی معرفی و با اهدای جوایز و لوح تقدیر از آنان قدردانی و تجلیل بعمل آمد. اسامی نفرات برتر بدین شرح می باشد: در رشته تلاوت تحقیق بخش برداران آقایان رسول تمجید و محمد اسمعیلی از اردبیل به ترتیب اول و دوم و اقایان علیرضا باقری از نمین و رضا رزمجو از اردبیل مشترکا سوم شدند و در بخش خواهران نیز خانم ها زینب رضاییان از پارس آباد،سعیده بابازاده و فاطمه سعادتی از مشگین شهر عناوین اول تا سوم را کسب کردند.

در رشته تلاوت ترتیل در بخش برادران،آقایان بهنام رحمانی و محمد حبیب زاده از اردبیل و سید اسماعیل هاشمی از خلخال اول تا سوم و در بخش خواهران نیز خانم ها مهناز جبار زاده از اردبیل،رقیه نوروزی از گرمی و صدیقه کشفی مقدم از اردبیل حائز عناوین اول تا سوم شدند.

در رشته حفظ کل برادران محمدحسین رحمانی از اردبیل،محمد رسول شجاعی مهر از خلخال و ابوالفضل قوی از اردبیل و در بخش خواهران رقیه باقری از مشگین شهر و سمیه علیزاده از اردبیل، اول تا سوم شدند.
در حفظ ۲۰ جزء برادران رامین رستمی از گرمی اول و سجاد بدیرخانی از اردبیل دوم شدند و در بخش خواهران نیز خانم ها معصومه عزیزی از اردبیل رقیه موسی زاده از خلخال و شهلا محمدی از اردبیل عناوین اول تا سوم را کسب کردند.

در حفظ ۱۰ جزء در بخش برادران آقایان داوود باقری از مشگین شهر و علی رونق از پارس آباد اول و دوم و در بخش خواهران خانم ها زهرا فخیمی از اردبیل ، رقیه مستی زاده از گرمی و رقیه احدی از خلخال اول تا سوم شدند.
 در رشته مفاهیم در بخش برادران آقایان یونس هاشمی از پارس آباد و صالح سید جلالی از مشگین شهر به ترتیب اول و دوم و در بخش خواهران نیز خانم ها معصومه صمدی و سکینه گلی از مشگین شهر و الهام توکلی از خلخال حایز رتبه های اول تا سوم شدند.

۲۰ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۵۴
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل |
کد خبر : ۹۲,۴۲۲
کلیدواژه ها: مراسم اختتامیه دوازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار و تلاش استان اردبیل