نمایشگاه سیار پیشگیری از اعتیاد در روستاهای یزد برگزار می شود

مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد از برگزاری نمایشگاه سیار پیشگیری از اعتیاد در روستاهای استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، «عباس امرالهی» در جلسه هم اندیشی با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که با موضوع ایجاد نمایشگاه‌های سیار پیشگیری از اعتیاد در روستاهای آسیب خیز استان، برگزار شد، اظهار کرد: روستاهای عقدا، دهشیر، علی آباد، نصرآباد، تنگ چنار، آسفیچ، سبزدشت، فراغه و ... به عنوان روستاهای آسیب خیز در اولویت برگزاری نمایشگاه سیار پیشگیری از اعتیاد در نظر گرفته شدند.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف اداره امور اجتماعی پیشگیری از آسیب های اجتماعی بالاخص اعتیاد است گفت: کلیه اقشار جامعه به عنوان جامعه هدف در این زمینه مدنظر هستند؛ بنابراین این اداره کل همکاری های لازم با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و سازمانهای مردم نهاد در زمینه برگزاری این نمایشگاه های سیار در روستاهای استان را خواهد داشت.

وفاییان دبیر کمیته فرهنگی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز در ادامه این جلسه بیان کرد: به علت کم آبی و از رونق افتادن کشاورزی در روستاها، روستاییان عمدتاً به علت بیکاری و همچنین ناآگاهی از خطرات حقوقی به همکاری با شبکه ترانزیت مواد مخدر روی آورده اند.

وی افزود: در این راستا برگزاری نمایشگاه های سیار پیشگیری از اعتیاد می تواند اقدام موثری در زمینه کاهش و قطع این همکاری ها باشد.

۲۱ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۱۴
روابط عمومی اداره کل/ الهه اسلامی |
کد خبر : ۹۲,۵۲۴