برنامه های ویژه هفته کارآفرینی در خراسان رضوی اعلام شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی برنامه های اجرایی هفته کارآفرینی توسط مهندس محمود احمدی خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی در رابطه با این خبر عنوان کرد: کارآفرینی پدیده ای فرابخشی و چندوجهی و متاثر از همه ابعاد اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در یک جامعه است و توسعه کارآفرینی در گرو توجه به موضوعات مختلف از زوایا و جنبه های متعدد می باشد . در واقع کارآفرین فردی است که با تکیه بر نوآوری ها ، تشخیص فرصتها و پذیرش مخاطرات ارزش جدید اقتصادی –اجتماعی در جامعه بوجود می آورد .

وی همچنین اظهار داشت : به مناسبت توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی و گرامیداشت این ایام برنامه هایی توسط ستاد بزرگداشت هفته کارآفرینی تهیه و تدوین گردیده که با همکاری نهادهای ذیربط اجرا خواهد شد .

مهندس احمدی با اشاره به چکیده ای از این برنامه ها عنوان کرد : برگزاری دو کارگاه آموزشی و انگیزشی با عناوین روش های جذب سرمایه در استارتاپ ها و کارآفرینی در گردشگری از جمله این برنامه ها می باشد .

 مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی در ادامه افزود : برگزاری همایش هایی با موضوع کارآفرینی از جمله همایش نقش بانوان  در کارآفرینی ، توسعه اقتصادی و اقتصاد مقاومتی ، همایش دانشگاه جامع علمی کاربردی در مسیر دانشگاه کارآفرینانه با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی تعاون کار و رفاه اجتماعی استان  ، همایش کارآفرینی ، مقاومت جهادی و اعتلای اقتصادی  با همکاری بسیج سازندگی و برگزاری نشست علمی کارآفرینان و تعاون نیز از دیگر برنامه های ویژه این ایام خواهد بود.

وی تاکید کرد : همچنین برگزاری یک تور کارآفرینی نیز در دستور کار اقدامات این هفته قرار گرفته که با هدف ارتقاء فرهنگ کار و ترویج و توسعه کارآفرینی برگزار خواهد شد .

مهندس محمود احمدی در پایان خاطر نشان کرد: کارآفرینی نقشی اساسی در توسعه فناوری و ایجاد توانمندی های تکنولوژیک کشورها داشته و یکی از بهترین پیامدهای اقتصادی آن اشتغال زایی است که رشد اقتصادی را تسریع نموده و آثار اجتماعی ارزشمندی را برای جوامع به ارمغان می آورد.

۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۱۵
کد خبر : ۹۲,۵۴۰