تاکید مدیرکل تعاون سیستان و بلوچستان بر استمرار گشت های مشترک بازرسی شناسایی و برخورد با نیروی کار خارجی غیرمجاز

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: برای جلوگیری از اشتغال غیر مجاز اتباع بیگانه که بصورت غیرقانونی وارد استان شده اند باید گشت های مشترک بازرسی با حضور دستگاههای وظیفه مدار استمرار یابد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده در کارگروه برخورد با اشتغال غیرمجاز اتباع خارجی استان اظهار کرد:  یکی از بخش هایی که می تواند برای اشتغال مدنظر اتباع بیگانه غیرمجاز قرار گیرد بخش اصناف است که می بایست با کمک اتاق اصناف و دستگاههای ذیربط از این موضوع جلوگیری کرد.

وی با بیان این که از گذشته تا به حال اشتغال نیروی کار خارجی غیرمجاز عمدتا در مشاغل سخت و زیان آور بوده است، گفت: بایستی با بها دادن به دوره های آموزشی نیروی کار، وابستگی کارفرمایان به استفاده از نیروی کار خارجی غیرمجاز در این مشاغل کاهش یابد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تصریح کرد: مجموعه مراکز فنی و حرفه ای سراسر استان این آمادگی را دارند تا درصورت نیاز و درخواست اصناف، نیروی کار ماهر در اختیار این بخش قرار دهد.

محمد ذاکر شیخ زاده رییس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هم در این کارگروه گفت: در شش ماهه اول امسال بیش از 6 هزار و 631 بازرسی در سطح استان انجام شده که منجر به شناسایی و برخورد با 447 تبعه غیرمجاز شده است.


۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۳۱
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۹۲,۵۹۸
کلیدواژه ها: اشتغال اتباع بیگانه ، کارگروه برخورد با اشتغال نیروی کار غیر مجاز ، سیستان و بلوچستان ، جریمه کارفرمایان متخلف