معاون اقتصادی استانداری قزوین: راه اندازی بازارچه های محلی در قزوین به اشتغال کمک موثری می کند

معاون اقتصادی استانداری قزوین گفت: برای تحقق اشتغال تعهد شده استان ایجاد بازارچه های محلی، توسعه احداث پنل های خانگی خورشیدی و مشاغل خانگی در اولویت مدیران استان قرار می گیرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان قزوین ، منوچهر حبیبی در دوازدهمین جلسه کارگروه اشتغال که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: با تشکیل ۱۱ جلسه کارگروه اشتغال در قزوین و ۴ جلسه در شهرستان به نظر می رسد فرمانداران باید این موضوع را با جدیت بیشتری دنبال کنند.

وی اضافه کرد: از فرمانداران انتظار داریم با برگزاری جلسات هفتگی برای تحقق سهم اشتغال منطقه خود اقدام کنند.

حبیبی اضافه کرد: تعهد اشتغال استان ۲۰ هزار شغل است که تا کنون ۹۲۶۷ شغل معادل ۴۷ درصد آن محقق شده است.

معاون اقتصادی استانداری قزوین یادآورشد: از این تعداد ۶۶۸۸ نفر بیمه شده جدید هستند که نشان می دهد برنامه ریزی ما برای ایجاد اشتغال درست بوده و به هدف گذاری نزدیک هستیم.

وی با تشکر از کمیته امداد استان قزوین در تحقق ۷۵ درصدی سهم اشتغال خود اظهارداشت: باید با استفاده از همه ظرفیتها برای کاهش مددجویان تحت پوشش و رسیدن به خودکفایی استفاده کنیم.

نرخ بیکاری استان کمتر از میانگین کشوری است

حبیبی گفت: نرخ بیکاری در استان ۱۱.۱ درصد است که شش دهم درصد از میانگین کشوری پایین تر است و خوشبختانه با اقدامات انجام شده نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی در استان نیز کمتر از کشور است.

وی اضافه کرد: موضوع اشتغال برای مددجویان کمیته امداد برای ما مهم است و اجرای طرح نیروگاه خورشیدی کار بسیار خوبی است که باید با ایجاد سهولت در ضمانت نامه ها این طرح با سرعت بیشتری توسعه یابد.

راه اندازی بازارچه های محلی در استان

حبیبی از راه اندازی بازارچه های محلی در مناطق مختلف استان هم خبرداد و یادآورشد: برای ایجاد اشتغال باید از همه ظرفیت ها  استفاده کنیم که در این میان راه اندازی بازارچه های محلی راهکار بسیار مناسبی است.

وی بیان کرد: توسعه گلخانه ها و اجرای طرح های پنل خورشیدی در روستاها و ایجاد بازارچه های محلی در ورودی های شهرها می تواند ما را در تحقق اشتغال تعهد شده کمک کند.

۲۱ آبان ۱۳۹۶ ۱۴:۰۹
کد خبر : ۹۲,۶۲۴