کمیته امداد استان قزوین امسال ۳ هزار شغل ایجاد می کند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قزوین گفت: این نهاد امسال برای ایجاد سه هزار شغل تعهد دارد که تاکنون ۲۱۵۵ مورد آن معادل ۱۱۵ درصد محقق شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، مجید مومنی در جلسه کارگروه اشتغال استان قزوین که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: از مجموع ۳۶ هزار و ۷۲ نفر از مددجویان استان تعداد ۱۴ هزار و ۱۰ نفر که مستعد اشتغال هستند شناسایی شدند و برنامه ریزی لازم برای آنها صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: برنامه آموزش فنی وحرفه ای برای ۵۱۶۴ نفر و آموزش به روز شده مهارتی برای ۳۳۲۸ نفر اجرا شد که امسال هم ۱۹۴۵ نفر از مددجویان کمیته امداد تحت پوشش برنامه های آموزشی قرار گرفتند.

سهم سالانه کمیته امداد استان ایجاد ۳ هزار شغل

مومنی بیان کرد: سهم امسال کمیته امداد استان ۳ هزار شغل است که تاکنون ۲۱۵۵ مورد آن محقق شده که معادل ۱۱۵ درصد است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قزوین تصریح کرد: از مجموع مشاغل ایجاد شده ۲۸۰ شغل با اعتبارات کمیته امداد به مبلغ ۲۷ میلیارد و ۵۳۰ میلیون تومان و ۱۸۷۵ شغل با تسهیلات ۲۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی بانکها ایجاد شده است.

راه اندازی ۲۹ پنل خورشیدی توسط مددجویان

مومنی در ادامه گفت: در اجرای طرح های اشتغالزایی و خودکفایی مددجویان تاکنون ۲۹ نیروگاه خورشیدی توسط مددجویان راه اندازی شده و ۲۰ پنل خورشیدی برای تولید انرژی برق نیز در حال تکمیل است.

وی بیان کرد: اگر روان سازی کارها در تضمین های بانکی ایجاد شود این پنل های خورشیدی می تواند در سطح وسیع تری اجرا شود ولی چون در ابتدای کار هستیم و مجریان طرح ها نیز مشکلاتی دارند کارها با کندی جلو می رود.

مومنی میزان اعتبارات اشتغالزایی کمیته امداد را ۳۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و اظهارداشت: اعتبار ابلاغی ۳۴ میلیارد تومان است و تاکنون ۱۰۸ فقره پرونده از سوی بانکها با پرداخت یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان رسیدگی و عملیاتی شده است.

وی اضافه کرد: ۹۶۷ شغل در شهرها معادل ۴۴ درصد و در روستاها با ۱۱۸۸ شغل معادل ۵۶ درصد ایجاد شده است.

۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۰۲
کد خبر : ۹۲,۶۳۰