مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین خبر داد: ۴۶ درصد تعهد اشتغال استان محقق شده است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: امسال ۲۰ هزار شغل در استان هدف گذاری شده که تاکنون ۹۲۶۷ شغل معادل ۴۶ درصد محقق شده که عقب ماندگی باید بسرعت جبران شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین ، مسعود بابایی در دوازدهمین جلسه کارگروه اشتغال استان قزوین که در استانداری برگزار شد، اظهارداشت: در اجرای طرح تکاپو از میان ۱۰ رسته پیش بینی شده با کمک مجری طرح تعداد سه رسته در اولویت قرار گرفته و عملیاتی شده است.

وی اضافه کرد: باید رسته های دیگر طرح تکاپو را در حوزه اشتغال شناسایی و برای اجرا آماده کنیم لذا مقرر شده تا پایان آبان ماه ۵۰ فقره تسهیلات اشتغالزایی از سوی بانکها، ۳۰ مورد از سوی سازمان صنعت و ۲۰ فقره توسط تعاونی ها پرداخت شود.

بابایی بیان کرد: در سال گذشته ۱۲۳ مصوبه در جلسات کارگروه اشتغال تصویب شد و امسال ۲۴ مصوبه را به نظر اعضا رسانده ایم و برای تحقق آن برنامه داریم.

تحقق ۴۶ درصد اشتغال استان

وی گفت: در استان قزوین باید امسال ۲۰ هزار شغل ایجاد شود که تاکنون ۹۲۶۷ شغل معادل ۴۶ درصد محقق شده است که از زمان عقب هستیم و باید در چند ماه باقیمانده جبران شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تصریح کرد: سهم دستگاههای اجرایی استان شامل میراث فرهنگی ۳۶.۸۸ درصد، صندوق کارآفرین امید ۴۸.۱۱ درصد، شرکت گاز ۷۲ درصد، بسیج سازندگی ۲.۸۷ درصد، کمیته امداد ۷۵.۱۷ درصد، دانشگاه علوم پزشکی ۷۹.۷۵ درصد و راه و شهرسازی ۸۲ درصد است که همه کمی عقب هستند و فقط دانشگاه علوم پزشکی و کمیته امداد استان بسیار موفق عمل کرده اند.

وی بیان کرد: در مجموع حدود ۴۶ درصد از تعهدات اشتغال استان تاکنون محقق شده است.

بابایی اضافه کرد: تا پایان مرداد ماه ۱۵۶ هزار و ۸۰۹ نفر بیمه شده داریم و نرخ مشارکت در استان نیز در سال گذشته ۳۹.۳ درصد و در کشور ۳۹.۴ درصد و امسال ۳۸.۷ درصد است که این میزان کاهش یافته است.

نرخ بیکاری در استان پایین تر از کشور

وی بیان کرد: نرخ بیکاری کشور در سال قبل معادل ۱۲.۴ درصد و در استان ۱۱.۶ درصد بود که این رقم در نیمه اول امسال به ۱۰.۹ درصد رسیده که شش دهم درصد از میانگین کشوری پایین تر است.

بابایی اضافه کرد: در سراسر کشور ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار دانشجوی درحال تحصیل و فارغ التحصیل داریم که در این بخش استان قزوین در رده پانزدهم قرار دارد و در اشتغال دانشگاهی در رده هشتم است که جایگاه خوبی محسوب می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآورشد: نرخ بیکاری در رشته دامپزشکی با ۸.۷ درصد کمترین میزان در کشور محسوب می شود و بیشترین نرخ بیکاری مربوط به علوم کامپیوتر و محیط زیست با ۴۹.۴ درصد است.

بابایی اضافه کرد: در استان قزوین ۱۵ هزار و ۸۳۲ فارغ التحصیل بیکار داریم و عمده دانشجویان مشغول کار شده اند و وضعیت قابل قبولی داریم.۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۵۱
کد خبر : ۹۲,۶۳۶