اعلام برنامه‌های هفته کارآفرینی در خراسان شمالی

مهم‌ترین برنامه‌های هفته جهانی کارآفرینی در خراسان شمالی اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، حسن نوری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی در این‌ باره از توسعه کارآفرینی به‌عنوان نیاز اساسی کشور یاد کرد و گفت: با در نظر گرفتن شرایط کشور و تمایل جدی دولت به کوچک‌سازی و افزایش سهم بخش خصوصی در اقتصاد کشور، تلاش برای کاهش نرخ بیکاری، افزایش و تثبیت اشتغال، ترویج، آموزش و ارتقاء فرهنگ کارآفرینی امری ضروری و غیرقابل‌اجتناب است.

حسن نوری در ادامه، هفته کارآفرینی را فرصتی دانست که تمامی افراد جامعه و بخصوص جوانان به حرکت شتابان کارآفرینی متصل می‌شوند که در این حرکت عظیم ایده‌های جدید برای بهتر انجام دادن کارها و ایجاد مشاغل جدید مطرح می‌شود؛ لذا جوانان را به ارائه راه‌حل‌های خلاقانه، سازنده و نوین تشویق می‌کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: فعالیت‌های ملی و محلی در طول برگزاری هفته کارآفرینی الهام‌بخش و چراغ راهی است برای جامعه به‌منظور پرداختن به مقوله کارآفرینی و اهمیت آن. لذا کارآفرینی می‌تواند موجب بهبود زندگی افراد، افزایش ثروت و ایجاد اشتغال مولد و نوآوری در عرصه اقتصادی گردد.

مدیر اشتغال و توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان نیز دراین‌باره اظهار داشت: هفته جهانی کارآفرینی از سال 2007 بر اساس یک ایده و با مشارکت 37 کشور شکل گرفت و در حال حاضر به بیش از 160 کشور در جهان تسری یافته است.

مجتبی نجفی گفت: در کشور  ایران هفته چهارم آبان ماه از 24 تا 30 به‌عنوان هفته کارآفرینی در نظر گرفته شده است که فهرست برخی از آن‌ها به شرح ذیل اعلام می‌شود:

نشست مطبوعاتی آقای نوری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با حضور رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان و رئیس دانشگاه دولتی بجنورد در 24 آبان ماه

جشنواره و افتتاحیه شرکت تولیدی پوشاک توتلی در شهرستان راز و جرگلان در 29 آبان ماه

برگزاری جشنواره کارآفرینی و کودک در محل خانه فرهنگ بجنورد در 30 آبان ماه

جلسه استاندار  و جمعی از دانش آموزان با حضور دکتر جابری عضو هیئت‌علمی دانشگاه فردوسی با موضوع استعدادیابی شغلی کودکان و نوجوانان در 1 آذرماه

برگزاری همایش کارآفرینی و بانوان/ کارآفرینی اجتماعی با همکاری اداره کل امور بانوان استانداری خراسان شمالی در 2 آذرماه

۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۴۸
روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه خراسان شمالی |
کد خبر : ۹۲,۷۱۲