مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی خبر داد: تحقق 25 درصدی از اشتغال هدف گذاری شده در استان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی از تحقق 25 درصدی اشتغال هدف گذاری شده در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی؛ حسن نوری در دومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال شهرستان شیروان که با حضور دکتر عزیزی نماینده مردم شهرستان شیروان، مرآتی فرماندار این شهرستان، قربانی جم مدیرکل صدا و سیمای استان و تعدادی دیگر از مدیران دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و شهرستان اظهار داشت: هدف گذاری ایجاد اشتغال طی امسال در استان 10 هزار نفر بوده که تا کنون برای دو هزار و 500 نفر براساس آمار سامانه رصد اشتغال ایجاد شده است.

وی همچنین در این جلسه به تسهیلات مشاغل خانگی در استان اشاره کرد و گفت: اعتبار تسهیلات مشاغل خانگی در استان طی سال جاری 20 میلیارد تومان است.

وی افزود: اعتبار این بخش طی سال گذشته 1.5 میلیارد تومان بوده که امسال بیش از 13 برابر افزایش داشته است.

نوری خاطرنشان کرد: سقف دریافت پنج میلیون تومان نیز به 20 میلیون تومان افزایش یافته که با استفاده از آن می‌شود برای راه اندازی یک شغل خانگی اقدام کرد.

وی افزود: البته متقاضیانی که قصد فعالیت در قالب گروهی یا پشتیبان را داشته باشند می‌توانند از این تسهیلات تا سقف 150 میلیون تومان بهره ببرند.

## بیکاری‌ام الفساد است

رئیس کمیسیون اجتماعی و نماینده مردم شهرستان شیروان در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: بیکاری‌ ام الفساد و منشاء بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است.

عبدالرضا عزیزی تاکید کرد: هرچه پایلوت‌ها و طرح‌های مربوط به اشتغال و توسعه استان و شهرستان دارید اعلام کنید که ما از آن‌ها به صورت جدی حمایت می‌کنیم. نمایندگان استان دغدغه بیکاری استان را دارند و از هیچ اقدامی برای برطرف کردن این موضوع دریغ نمی‌کنند.

فرماندار شهرستان شیروان نیز در این جلسه گفت: باید نگاهمان به اشتغال، نگاه جنگی باشد.

امین رضا مرآتی تاکید کرد: اگر برای اشتغال نقشه جنگ و برنامه نداشته باشیم و لحظه‌ای غفلت کنیم محکوم به شکست خواهیم بود.

وی افزود: برای اشتغال نیازمند حرمت بزرگ اجتماعی هستیم تا ایرادات کنونی در این بخش اصلاح شود و آتش آن دامن جامعه را نگیرد.

۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۱۳:۱۴
روابط عمومی اداره کل تعاون ، کار و رفاه خراسان شمالی |
کد خبر : ۹۲,۷۱۸