جلسه کمیته توانمندسازی های اقتصادی و مشارکت های مردمی حاشیه شهر مشهد برگزار شد

معاون استاندار و فرماندار مشهد با اشاره به وضعیت حاشیه شهر مشهد تصریح کرد: یکی از مشکلات اساسی ما در شهر مشهد مساله حاشیه نشینی است که از این جهت وضعیت ما در بین همه شهرهای کشور دارای حساسیت بیشتری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، محمدرحیم نوروزیان در نشست کمیته توانمندسازی های اقتصادی و مشارکت های مردمی در فرمانداری مشهد اظهار داشت: یکی از مشکلات اساسی ما در شهر مشهد مساله حاشیه نشینی است که از این جهت وضعیت ما در بین سایر شهرهای کشور از موقعیت ویژه ای برخوردار  است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر شرایطی ایجاد شده که  بین 25 تا 30 درصد جمعیت کلان شهرها در حاشیه های شهر زندگی می کنند.

در ادامه این نشست علی اکبر چوپان معاون مدیرکل و رییس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان مشهد بر اطلاع رسانی و پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی سال 96 شهرستان به مبلغ 78000میلیارد ریال با اولویت پشتیبان ها ی مشاغل خانگی حاشیه شهر تأکید و از دستگاههای اجرایی مربوطه خواست اقدامات لازم در خصوص بهره مندی طرح هایی اشتغالزا در حاشیه شهر از این تحصیلات را پی گیری نمایند تا امکان بهره مندی کارگاهها و شرکت های تعاونی حاشیه شهر  دارای شرایط لازم نیز از اعتبارات بند الف و ب تبصره 18 قانون بودجه سال جاری فراهم گردد.

علی اکبر چوپان در ادامه گزارشی از خدمات ارائه شده توسط  15 دفتر مشاوره شغلی و کاریابی داخلی در حاشیه شهر مشهد که طی یکسال گذشته تأسیس گردیده اند را  ارائه نمود.

 

 

۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۱۳:۳۶
کد خبر : ۹۲,۷۷۶