مهمترین برنامه های هفته جهانی کار آفرینی در استان چهارمحال و بختیاری اعلام شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  استان چهارمحال و بختیاری ،مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری دراین‌باره از توسعه کارآفرینی به‌عنوان نیاز اساسی کشور یاد کرد و اظهار داشت: با در نظر گرفتن شرایط کشور و تمایل جدی دولت به کوچک‌سازی و افزایش سهم بخش خصوصی در اقتصاد کشور، تلاش برای کاهش نرخ بیکاری، افزایش و تثبیت اشتغال، ترویج، آموزش و ارتقاء فرهنگ کارآفرینی امری ضروری و غیرقابل‌اجتناب است.
مهندس جزایری در ادامه، هفته کارآفرینی را فرصتی دانست که تمامی افراد جامعه  بخصوص جوانان به حرکت شتابان کارآفرینی متصل می‌شوند که در این حرکت عظیم ایده‌های جدید برای بهتر انجام دادن کارها و ایجاد مشاغل جدید مطرح می‌شود؛ لذا جوانان را به ارائه راه‌حل‌های خلاقانه، سازنده و نوین تشویق می‌کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: فعالیت‌های ملی و محلی در طول برگزاری هفته کارآفرینی الهام‌بخش و چراغ راهی است برای جامعه به‌منظور پرداختن به مقوله کارآفرینی و اهمیت آن. لذا کارآفرینی می‌تواند موجب بهبود زندگی افراد، افزایش ثروت و ایجاد اشتغال مولد و نوآوری در عرصه اقتصادی گردد.

مهندس جزایری افزود: با توجه به اینکه 24تا 30آبان به عنوان هفته جهانی کار آفرین در کشور است در استان چهارمحال و بختیاری هم برنامه هایی با مشارکت و همفکری کانون های کار آفرینی استان ،مراکز مشاوره ،اطلاع رسانی و خدمات کار آفرین و سایر دستگاههای مرتبط برگزار می شود.

وی همچنین مهم ترین این برنامه ها را ارائه مشاوره در خصوص مباحث کار آفرینی به متقاضیان از طریق مراکز مشاوره و اطلاع رسانی کار آفرین، بازید از طرح های کار آفرینی و بنگاههای اقتصادی پر رشد، معرفی کار آفرینان خیر استان در مجمع کار آفرینان ایران و برگزاری همایش خیرین کار آفرین و برگزاری کارگاهها آموزشی و آشنایی با مفاهیم کسب و کار و کار آفرینی از جمله برنامه های کارآفرینی است .
۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۳۸
کد خبر : ۹۲,۷۷۸