با حضور دکتر صادقی فر "نشست تخصصی بازنشستگی، زندگی دوباره" برگزار شد

نشست تخصصی بازنشستگی، زندگی دوباره با حضور دکتر صادقی فر، سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی، بی نظیر جلالی، مدیر کل دفتر امور فرهنگی، دکتر شیرازی خواه، مدیر مرکز روزانه سالمندان یاس، جمعی از صاحب نظران بازنشسته و روئسای کانون های بازنشستگی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.
با حضور دکتر صادقی فر "نشست تخصصی بازنشستگی، زندگی دوباره" برگزار شد

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی ، دکتر صادقی فر سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بازنشستگان را گنجینه های منابع نیروی انسانی جامعه یاد کرد که توانستند جوان هایی را تربیت کنند تا بتوانند دو واقعه انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی را به درستی مدیریت نمایند.
وی اظهارکرد:  شما « بازنشستگان » یاد گرفتید که حرمت بزرگترها شکسته نشود که در حال حاضر در نسل جدید کمی کم رنگ شده است ولی شما می توانید بعنوان الگو به جوان ها یاد بدهید تا این کاستی ها مرتفع شود.
وی ادامه داد: در دولت جدید تیم دکتر ربیعی  وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی سعی کردند به بازنشستگان نگاه ویژه ای داشته باشند و هدف ما این است تا مسیری را پیدا کنیم تا بتوانیم آستانه رشد بازنشستگان را بیشتر کنیم و از اموال آنان در صندوق های بازنشستگی به درستی محافظت کنیم.
بی نظیر جلالی مدیر کل دفترامور فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در این جلسه تصریح کرد:  زمانی ما می توانیم رسالت درست فرهنگی وزارتخانه را انجام دهیم که بتوانیم به صورت مستقیم سخنان بازنشستگان را از زبان خودشان بشنویم.
جلالی ضمن اشاره به طرح سفیران فرهنگی از روسای کانون های بازنشستگی خواست از کسانی که دارای تجربه هستند، مغفول ماندند و زحمت می کشند را معرفی نمایند  تا بتوانیم در این طرح از افراد الگو بهره ببریم.
وی افزود: ما نمی خواهیم همانند گذشته یکطرفه حرف بزنیم و شما بازنشستگان فقط گوش کنید بلکه می خواهیم در تعامل با شما نظرات تان را اخذ و به سیاست گذاران ارائه کنیم تا در تصمیم گیری و اجرا آنها را مورد توجه جدی قرار دهیم.
دکتر شیرازی خواه مدیر مرکز روزانه سالمندان یاس در خصوص نحوه مشارکت سالمندان در امور مربوط به خودشان اشاره کرد که امروزه در کشورهای توسعه یافته و در رهیافت سالمندی موفق سالمندان و بازنشستگان نبایستی فقط منتظر اقدامات صندوق های بازنشستگی باشند بلکه در قدم اول آن ها با ایجاد شبکه ای از سالمندان در امور مربوط به سالمندان مشارکت فعال داشته باشند که این تاثیر گذاری آنها را در سیاست گذاری و اجرای آن افزایش خواهد داد. ما بایستی همانند کشورهای توسعه یافته زنجیره خدمات سالمندی را ایجاد کنیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در میان بازنشستگان افراد متخصص و با تجربه در بسیاری از حوزه ها وجود دارد که بایستی مورد استفاده قرار گیرد.۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۲۰
کد خبر : ۹۲,۹۰۲