دکترفیروز آبادی: کارآفرینی باید با الگوهای نوین جهانی منطبق شود

قائم مقام وزیرتعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت : کارآفرینی باید با الگوهای نوین جهانی منطبق و دربستر صحیحی هدایت شود .
دکترفیروز آبادی: کارآفرینی باید با الگوهای نوین جهانی منطبق شود
به گزارش مرکزروابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کارروفاه اجتماعی دکترابوالحسن فیروزآبادی امروز دردومین نشست تخصصی بررسی چالش های فرهنگی توسعه کارآفرینی که با تلاش دفتر امورفرهنگی  وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی و با حضوردکترابراهیم صادقی فر معاون فرهنگی ، اجتماعی وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی ، دکترعیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی و مدیران کل این دوحوزه و اعضای کانون کارآفرینی کشور درمحل این وزارتخانه برگزار شد برآموزش های دانشگاهی وتخصصی درحوزه های کارآفرینی تاکید کرد . 
 
وی افزود : آموزش تخصصی کارآفرینی برای رقابت در سطوح جهانی بسیار موثراست . 
 
قائم مقام وزیرتعاون ، کارورفاه اجتماعی از حرکت نظام های اقتصادی به سمت کارآفرینی در سایرکشورها خبرداد و بحث های فرهنگی ، اجتماعی کارآفرینی را بسیار مهم دانست .  
دکترفیروزآبادی با ذکر تعاریفی از فرهنگ کارآفرینی یاد آورشد :  بسیاری از چالش های توسعه کارآفرینی به مسائل فرهنگی بازمی گردد و بخش زیادی از این مشکلات می تواند به دست خود کارآفرینان حل شود . 
وی اظهارکرد : دردوهه اخیرفرهنگ سازی و ادبیات مناسبی در حوزه کارآفرینی اجتماعی تولید شده است و تشکل هایی نظیرکارآفرینان اجتماعی به وجود آمده اند . 
 
تاکید برکارآفرینی اجتماعی 
دکترابراهیم صادقی فر، معاون فرهنگی ، اجتماعی وزارت تعاون ،کارورفاه اجتماعی با تاکید بر کارآفرینی اجتماعی تاکید کرد : برای عدالت اجتماعی به دنبال دودکش های بلند نباشیم چرا که نگاه به کارآفرینی اجتماعی با محوریت عدالت بسیار مهم است .  
 
وی تعریف ماموریت های کارآفرینی ، آموزش و تخصصی شدن آن را بسیارضروری دانست و افزود :  ما در مجامع جهانی تلاش کردیم تا مفهوم کارآفرینی اجتماعی را بگنجانیم .  
 
گفتنی است درطول برگزاری این  نشست تخصصی اعضای کانون های کارآفرینی سراسر کشور مسائل و مشکلات خود را به طور مشروح بیان کردند .  
 
۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۱۶:۳۴
کد خبر : ۹۲,۹۹۶