مدیر کل تعاون، کار و رفاه خراسان جنوبی: حل مشکل اشتغال جوانان نیازمند خیرجمعی است

ششمین جلسه کانون کارآفرینان استان خراسان جنوبی با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اعضای کانون در کارخانه مهراس کویر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی ،محمد سنجری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی دستاوردها و موفقیت شرکت مهراس کویر را نتیجه همت و تلاش خانواده یوسفی به عنوان تیم کاری و مدیریتی دانست و تشریح کرد: در مصاف بین روزگار سخت و مردان سخت این مردان سخت هستند که می مانند نه روزگار سخت.

وی ادامه داد: به حق کارآفرینان ما به خوبی توانستند روزگار سخت اقتصادی را پشت سرگذاشته و با صبر و تلاش مضاعف از این آزمون درجهت افزوده شدن بر تجربیات خود و رسیدن به روزهای بهتر عبور کنند.

سنجری نوآوری، توسعه کمی و کیفی تولیدات، ایجاد تنوع در محصولات مطابق میل و نیاز بازار و بکارگیری ایده و ابتکار افراد خلاق در کنار صداقت، سلامت و همدلی را از ویژگی های بارز یک کارآفرین برشمرد که او را از سایرین متمایز می کند.

وی بهره مندی از خلاقیت نخبگان و جوانان، شناخت ظرفیت ها و استفاده از بسترهای ایجاد شده توسط دولت را گامی موثر در جهت توسعه تولید و اشتغال دانست و افزود: تجربه ثابت کرده که هر واحد تولیدی که به صورت متمرکز و صحیح مدیریت و نظارت شود توفیقات خوبی خواهد داشت.

سنجری از تشکیل مجمع خیرین کارآفرین در استان ابراز خرسندی نمود و گفت: بخش عمده ای از آسیب های اجتماعی  ناشی از بیکاری است و امروز بهترین زمان ورود خیرین به حوزه اشتغال و کمک برای ایجاد اشتغال می باشد.

سنجری خاطرنشان کرد: خیرین استان با سبقه درخشانی که در کارنامه خود ثبت کرده اند، به خوبی می توانند به کمک ایجاد اشتغال در استان بیایند.

وی ادامه داد: مجمع خیرین کارآفرین با برنامه ریزی صحیح در کنار بستر های مناسب ایجاد شده توسط دولت خواهد توانست از فرصت های ایجاد شده در حوزه اشتغال در جهت کمک به تولید و اشتغال به خوبی بهره برداری نماید.

این مقام مسئول در جمع کارآفرینان به نقش ارزشمند آنان در کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از بیکاری اشاره کرد و افزود: امروز اشتغال نیاز به خیر جمعی دارد. کمک به اشتغال جوانان ،  کمک به جامعه و مقابله با آسیب های اجتماعی است که اجری اخروی و غیرقابل توصیف دارد.

تبیین طرح ها و برنامه های ابلاغی دولت در حوزه اشتغال  و بیان ظرفیت های قانونی برای بنگاه های اقتصادی فصل جدیدی از صحبت های مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بود که به آن پرداخت.

وی از قرار گرفتن دستور کار ساماندهی و رسیدگی به مشکلات بنگاه ها واحدهای تولیدی در برنامه های اقتصادی استان خبر داد.

گفتنی است: مجموعه مهراس کویر کار تولید انواع لوله های upvc  را بر عهده دارد از سال 86 و با ظرفیت 500 تن در سال شروع به فعالیت نموده و اکنون در آستانه دهمین سال فعالیت خود، تولید این مجموعه به بیش از 5000 تن در سال و اشتغالزایی بیش از 80 نفر را بصورت مستقیم فراهم نموده است .

۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۳:۳۶
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی |
کد خبر : ۹۳,۱۴۴
کلیدواژه ها: خیرجمعی، کارآفرینان، اشتغال، خراسان جنوبی، سنجری