300 میلیارد تومان در بخش اشتغال روستایی به گلستان اختصاص یافت

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان در جلسه تودیع و معارفه سرپرست جدید اداره تعاون کار رامیان از اختصاص 300 میلیارد تومان در بخش اشتغال روستایی به گلستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، دکتر سعید مازندرانی در جلسه تودیع و معارفه رئیس اداره تعاون کار شهرستان رامیان اظهار کرد: سهم استان گلستان از این تسهیلات اشتغال روستایی 300 میلیارد تومان  ودر بحث بودجه کشور هم سهم استان گلستان 427 میلیارد تومان است.

مازندرانی با اشاره به اینکه ظرفیت های فراوانی در رامیان وجود دارد، بیان کرد: در شهرستان رامیان در بحث تعاون مشکلاتی وجود دارد و از رئیس جدید تقاضا دارم با جدیت در این زمینه فعالیت کند.

وی گفت: صنایع دستی، تولیدات دارویی و فعالیت های مرتبط با کارهای نو در اولویت قرار گیرد چراکه متقاضی زیادی دارد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان تاکید کرد: زنان بی سرپرست وسرپرستان خانواده زیادی هستند که به این مشاغل احتیاج دارند و ما باید با اعطای تسهیلات اشتغال پایداری برایشان به وجود بیاوریم.

مازندرانی از فرماندار رامیان خواست کمیته ای برای نظارت استفاده از تسهیلات در رامیان برقرار شود و ادامه داد: بحث قوانین کار، مسائل مربوط به کارگران و ایمنی در کار با توجه به مشکلاتی که در معدن با آن مواجه بودیم در اولویت قرار بگیرد.

وی اظهار کرد: بازرسی مداوم ازکارگاه ها انجام شود و ما باید همواره پاسخگوی کارگران و خواسته های آن ها باشیم.

مازندرانی یادآور شد: ضمن همکاری و هماهنگی با شورای شهر و شهرداری به مشکلات کارگران رسیدگی شود و کلاس های افزایش مهارت زندگی و ... به صورت مستمر برای کارگران برگزار شود.

۴ آذر ۱۳۹۶ ۱۳:۴۸
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان |
کد خبر : ۹۳,۴۸۴
کلیدواژه ها: تعاون گلستان