کمیسیون تخصصی شورای عالی رفاه به ریاست دکتر ربیعی برگزار شد

کمیسیون تخصصی شورای عالی رفاه پیش از ظهر امروز به ریاست دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در مجموعه تلاش برگزار شد.
کمیسیون تخصصی شورای عالی رفاه به ریاست دکتر ربیعی برگزار شد

به گزارش ایسنا، دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسه با بیان اینکه باید شورای عالی رفاه در فصل جدید، کار کارشناسی انجام دهد تا بتوانیم رفع فقر را هدف گذاری کرده و مسایل را ملموس تر کنیم، گفت: اکنون نظام چندلایه تامین اجتماعی را جلو می‌بریم و این کار جدید ما خواهد بود. ما به جراحی های سخت اجتماعی نیاز داریم.

وی با بیان این که دکتر روحانی بحث فقر را جزو برنامه هایش قرار داده است، اظهار کرد: وجه دیگر برنامه ششم توسعه نیز مهار فقر است و نیازمند آن هستیم که  کمیسیون های اصلی تخصصی را در این زمینه فعال کنیم.

دکتر ربیعی افزود: باید سالانه چهار مرتبه نشست شورای عالی رفاه را برگزار کنیم. همچنین باید بتوانیم منابعی را که از محل هدفمندی بدست می آید را با سازمان برنامه و بودجه در قالب برنامه های منسجم رفاهی هزینه گذاری کنیم و در عقبه آن یک برنامه نظام مند داشته باشیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به لحاظ شدن 12هزار میلیارد تومان برای اشتغال فقرا در روستاها و شهرهای کمتر از 10هزار نفر گفت: به نوعی اشتغال حمایتی را دنبال می کنیم. باید اشتغال حمایتی در شهرهای زیر 10 هزار نفر و روستاها پیگیری شود تا این افراد بتوانند در چرخه توانمندسازی رفاهی قرار بگیرند لازمه وصل کردن این افراد به اشتغال های خرد، برنامه و پیگیری مداوم است.

دکتر ربیعی ادامه داد: باید شورای عالی رفاه در فصل جدید کار کارشناسی انجام دهد تا بتوانیم رفع فقر را هدفگذاری کرده و مسایل را ملموس تر کنیم. باید با توجه به اجرای تمام این برنامه ها در سال 97 برنامه رفاهی توانمندسازی داشته باشیم. در همین راستا نظام چندلایه تامین اجتماعی را جلو می‌بریم و اینکار جدید ما خواهد بود.

وی تاکید کرد: به جراحی های سخت اجتماعی نیاز داریم و جهت رفاه درازمدت نیازمندیم که این امور انجام شوند.

۳۰ آبان ۱۳۹۶ ۱۳:۳۰
کد خبر : ۹۳,۵۶۰