رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی : توجه به مناطق محروم سیستان و بلوچستان باید بیشتر شود

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: توجه به مناطق محروم به ویژه در سیستان و بلوچستان باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ عبدالرضا عزیزی  در دیدار با امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان اظهار داشت: در جمهوری اسلامی ایران به مناطق محروم سیستان و بلوچستان توجه شده است اما باید نگاه ویژه تری به این مناطق داشت.
وی با اشاره به روند گازرسانی به سیستان و بلوچستان گفت: گازرسانی به تمام شهرستان های این استان سبب توسعه بیشتر این نقطه از ایران اسلامی می شود.
وی همچنین چابهار در سواحل مکران را بزرگترین بندرگاه تخلیه بار کشور برشمرد و گفت: تقویت زیرساخت های این بندر نقش مهمی در افزایش تعاملات تجاری با کشورهای حاشیه اقیانوس هند و آسیای میانه و افغانستان دارد.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش موثر علما در ایجاد وحدت میان شیعه و سنی اظهار داشت: مردم سیستان و بلوچستان اعم از شیعه و سنی همکاری بسیار خوبی با مسئولان در تقویت وحدت و برقراری امنیت در این استان دارند.

امام جمعه مسجد مکی اهل سنت زاهدان در این دیدار از حضور اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در سیستان و بلوچستان برای بررسی مشکلات این استان قدردانی کرد.
مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی انسجام و همدلی میان شیعه و سنی را در شرایط کنونی بسیار مهم و حیاتی دانست و گفت: دشمنان این آب و خاک نهایت تلاش خود را برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان به کار می برند تا بتوانند کشورهای اسلامی را با هم درگیر و مسلمانان را از هم دور کنند.
وی ادامه داد: توطئه های دشمنان در ایران اسلامی به لطف پروردگار، بیداری ملت و هوشیاری رهبر معظم انقلاب اسلامی خنثی شده است.
وی با اشاره به زلزله اخیر غرب کشور گفت: تمام ایرانیان با همدلی و انسجام حضوری پرشور در صحنه حمایت از زلزله زدگان داشتند که نشان از بالا بودن سطح وحدت در کشور دارد.
وی بازگشایی بازارچه های مرزی را راهکار توسعه و خودکفایی سیستان و بلوچستان دانست و گفت: انتظار می رود نمایندگان مجلس در کنار دولتمردان به این امر توجه ویژه داشته باشند.

 

 

انتهای پیام/

۱۳ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۳۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان |
کد خبر : ۹۳,۷۴۶
کلیدواژه ها: کمیسیون اجتماعی مجلس ، مسجد مکی ، سیستان و بلوچستان ، عبدالرضا عزیزی