دکتر ربیعی اعلام کرد: نگاه ویژه به تعاونی‌های روستایی در طرح اشتغال روستاها

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در نشست تخصصی با مدیران‌عامل اتحادیه‌های تعاون گفت: حمایت از بانک توسعه تعاون و افزایش سرمایه این بانک سبب ارتقاء سهم بخش تعاون خواهد شد.
دکتر علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست صمیمی با مدیران‌عامل اتحادیه‌های سراسری که به میزبانی بانک توسعه تعاون برگزار شد، اظهار داشت: برگزاری این‌گونه نشست‌ها سبب افزایش تعاملات و همدلی در بین خانواده تعاون خواهد شد و شنیدن نقطه نظرات و مسائل بخش تعاون سبب گشوده شدن مسیرهای جدید خواهد بود.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این مطلب که تعاونی‌ها باید ارتقای درون بخشی را مدنظر قرار دهند، خاطرنشان کرد: وزارت تعاون به دنبال این است تا با شناسایی ظرفیت‌هایی که درون هر اتحادیه وجود دارد سیستم گردش کار را در اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها بهبود بخشد.
 
وی با اشاره به اینکه بانک توسعه تعاون دارای ظرفیت‌های مناسبی در ارائه خدمات به تعاونی‌ها است، افزود: تعاونی‌ها باید با تمرکز حساب‌های خود نزد این بانک، سبب ارتقای خدمات بانک توسعه تعاون بین خودشان شوند چراکه ارکان بخش تعاون باید خود باید مصداق تعاون باشند.
 
 
* بانک توسعه تعاون بانک عامل طرح روستا تعاون
 
سید حمید کلانتری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در نشست مشترک با مدیران عامل اتحادیه‌های سراسری ملی که به میزبانی بانک توسعه تعاون برگزار شد، گفت: بانک توسعه تعاون بانک عامل طرح روستا تعاون جهت اشتغال در روستاهای کشور است.
 
 معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابیان این مطلب، خاطرنشان کرد: مجلس با تصویب 1.5 میلیارد دلار اعتبار جهت اجرای طرح روستا تعاون حرکت رو به جلویی در جهت فعال‌سازی تعاونی‌های کشور صورت داده است و تعیین بانک توسعه تعاون به‌عنوان بانک عامل این طرح نشان از توجه ویژه مسئولان به بانک تخصصی بخش تعاون است.
 
وی با بیان این مطلب که در حال حاضر 3 طیف از تعاونی‌های قوی، متوسط و ضعیف در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: تعاونی‌های متوسط معمولاً به دنبال خدمات جاری هستند، اما تعاونی‌های محروم نیاز به فعال شدن دارند که در طرح روستا تعاون شناسایی و فعال‌سازی تعاونی‌های موجود در روستاها و افزایش اشتغال جهت جوانان روستاها در جهت حفظ روستاها و جلوگیری از مهاجرت به شهرها به شمار می‌آید.
 
کلانتری با اشاره به طرحی دیگر در خصوص فعال‌سازی تعاونی‌های توسعه عمران شهرستان‌ها، افزود: با ایجاد این نوع از تعاونی‌ها ایجاد زنجیره خدماتی و ارتباط بین تعاونی‌ها و توانمندسازی آن‌ها قابل انجام خواهد بود.
 
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بابیان این مطلب که تعاونی‌ها باید خود را در جهت صادرات قوی کنند، افزود: ایجاد فضاها و بازارهای جدید جهت ارائه محصولات تعاونی‌ها به آن‌ها در جهت افزایش تولید و اشتغال کمک خواهد کرد.
۴ آذر ۱۳۹۶ ۱۷:۰۸
کد خبر : ۹۴,۰۳۶