درمراسم معارفه معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی : دکترربیعی گام های مهم پیش روی وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی را اعلام کرد

وزیرتعاون ، کارورفاه اجتماعی رفع فقرمطلق ، توسعه اشتغال و توسعه بخش تعاون را از گام های مهم پیش روی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی اعلام کرد .
درمراسم معارفه معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی :  دکترربیعی گام  های مهم پیش روی  وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی را اعلام کرد
به گزارش مرکزروابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی دکترعلی ربیعی امروز در مراسم معارفه "علی سرزعیم " معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی که با حضور دکتراحمد میدری معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی ، دکتر سلیمان پاک سرشت معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و جمعی از کارشناسان و صاحب نظران اقتصادی در محل این وزارتخانه برگزار شد  گفت :   ما  12 هزار ساعت وقت داریم  و معاونت امور اقتصادی وبرنامه ریزی ما دراجرای برنامه های مهم اشتغال و فقرزدایی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی نقشی کلیدی ایفا می کند . 
سامان دهی اشتغال کوچک، خرد و متوسط 
وزیرتعاون ، کارورفاه اجتماعی یاد آور شد :  سامان دهی اشتغال کوچک و خرد و اشتغال متوسط نیازمند سیاست گذاری مناسب است وبا اتصال دو معاونت امور اقتصادی وبرنامه ریزی  ومعاونت توسعه کارآفرینی واشتغال وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی  باید به سیاست های بهبود فضای کسب و کار دست پیدا کنیم . 
وی تصریح کرد : دراشتغال های خرد ،  مسئولیت اجرا داریم . این کارمهم ما درحوزه  اشتغال است و باید بدانیم امسال باید با تدبیرودقت ازبودجه های اشتغال درنظرگرفته شده  برای اشتغال های متوسط ، کوچک و خرد هزینه کنیم . این یکی از کارهایی است که باید دنبال کنیم. 
دکترربیعی ، تحقق  برنامه های فقرزدایی رئیس جمهور را از دیگر اقداماتی دانست که باید در وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی   به درستی انجام شود . 
وزیرتعاون ، کارورفاه اجتماعی تصریح کرد :  برنامه های فقر آموزشی ، معیشتی ودرآمدی نیز در وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی درحال پیگیری جدی است . 
بسته تعاون ، کارورفاه اجتماعی 
وزیرتعاون ، کارورفاه اجتماعی افزود : امروز در وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی  بسته کار ، تعاون و  رفاه اجتماعی در کنار هم قرارگرفته اند و به نظریه های توانمند سازی به  اشتغال دست پیدا کرده ایم .
وی گفت :  درحال حاضر32 هزارمیلیارد تومان برای اشتغال درنظرگرفته شده است وچنانچه بتوانیم درست هزینه کنیم ، به نتایج خوبی دست پیدا می کنیم . 
 ساختارها را بهبود بخشیدیم 
دکترربیعی با اشاره به بهبود ساختارها  در وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی از دنبال کردن برنامه های  ضدفقر دراین وزارتخانه خبرداد و گفت : توانستیم  نظام لایه مساعدت ها را پیش ببریم و  حداقل ها را بیش از سه  برابرکردیم و این ها همه  از ایده ها و برنامه های ما بود . اکنون نیز ایده فقرزدایی ما منجر به ایجاد صندوق رفاه در کشور می شود  همان گونه که برنامه فقرزدایی از برنامه های مهم رئیس جمهور و موضوع مناظره ها شد .   
محو فقرشدید  و کاهش فقر مطلق
وزیرتعاون ، کارورفاه اجتماعی از برنامه ریزی ها برای  محو فقرشدید  و کاهش فقر مطلق در وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی خبرداد و گفت : این امر  امسال در برنامه بودجه منظم تر و مشخص تر پیش می رود .
بهزیستی مبتنی برجامعه 
وی اشاره کرد : امروزه بهزیستی با گذشته تفاوت بسیار زیادی کرده است و به شرایط مطلوب تری رسیده است  گرچه با آن چه می خواستیم تفاوت زیادی دارد و دوست داشتم که دربهزیستی ایده آل هر ایرانی یک مددکار اجتماعی باشد .
دکترربیعی یاد آورشد  : مدتی پیش مدل " بهزیستی مبتنی بر خانواده  "  را طرح کردم و خوشبختانه اکنون  بهزیستی منشاء خیرشده است گرچه هنوز نارسایی هایی دارد .   
 افزایش جایگاه تعاون در بخش اقتصاد 
وزیرتعاون ، کارورفاه اجتماعی از افزایش جایگاه تعاون  دربخش اقتصاد خبرداد و این امر را از دست آوردهای دولت یازدهم و دوازدهم دانست . 
وی گفت :  اکنون نیز باید بر وجوهی از مسائل رفاهی که لازمه آن فعالیت در  معاونت امور اقتصادی وبرنامه ریزی است کار شود به طوری که  هم به اشتغال و هم به رفع فقر  کمک کنیم .
دکترربیعی از حوزه های مهمی  که به اشتغال کمک می کنند نام برد و گفت : ما  مسئولیت گسترش تعاون را داریم وخوشبختانه درسراسر کشور در حوزه تعاون   شور و شوق تعاون به  راه افتاده است . یکی دیگر از وظایف معاونت اقتصادی وبرنامه ریزی نیز ارتقای جایگاه تعاون است . رفع  فقر و توسعه اشتغال  دوهدف بزرگ ما هستند و سازمان آموزش  فنی و حرفه ای نیز در این امر مسئولیت بزرگی برعهده دارد . همه معاونت ها  باید بیایند و درکنار هم مسائل را پیش ببرند . 
 
شناخت معاون اموراقتصادی و برنامه ریزی از روی مقالات علمی 
وی گفت :  دکترعلی سرزعیم معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی جدید وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی را از روی مقالات و آثارعلمی وتجارب اجرایی وی شناخته ام  و دوستی و آشنایی از پیش با او نداشته ام  و او نیز از شایستگان گمنام یا گمنامان شایسته است که با کاروفعالیت  خود رشد کرده است . 
دولت دوازدهم دولت صیفی کاری نیست 
دکترربیعی گفت : ضرب المثلی مطرح می کنم که می گویم بعضی از دولت ها صیفی کارهستند یعنی زود می کارند و زود برداشت می کنند اما برخی دیگر دولت های گردوکار هستند ، یعنی طوری کشت می کنند که نسل های بعد نیز بتوانند از آن ها استفاده کنند . دولت دکتر روحانی نیز دولت صیفی کاری نیست . 
وزیرتعاون ، کار ورفاه اجتماعی یاد آور شد : امیدواریم بتوانیم در زندگی اجتماعی و ارتقاء و سربلندی وزارتخانه و رضای خداوند متعال فعالیت کنیم . 
گفتنی است در پایان این نشست حکم انتصاب دکتر"علی سرزعیم " از سوی وزیر تعاون، کارورفاه اجتماعی به وی اعطاء شد.  
 
 
 
 
۵ آذر ۱۳۹۶ ۱۳:۱۶
مرکزروابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی |
کد خبر : ۹۴,۰۹۴
کلیدواژه ها: دکترربیعی ، معارفه ، سرزعیم