مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان خبر داد: اختصاص 218 میلیارد ریال اعتبار کسب و کار خانگی به خوزستان

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: 218 میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد کسب و کار خانگی در امسال در خوزستان در نظر گرفته شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، سید نور محمد پور بیان کرد: امسال سه بانک سپه، مسکن و تجارت به عنوان بانک های عامل طرح مشاغل خانگی تعیین شده اند.
وی ادامه داد: تعهد بانک سپه 120 میلیارد ریال، بانک مسکن 30 میلیارد ریال و بانک تجارت 68 میلیارد ریال است.
وی گفت: قرار بود که اعتبار امسال مشاغل خانگی 320 میلیارد ریال باشد که بانک تجارت با میزان تعهد تسهیلاتی که باید پرداخت کند موافقت نکرد و میزان تعهد خود را کاهش داد که در مجموع میزان اعتبار مشاغل خانگی نیز کاهش یافت.
دبیر کارگروه اشتغال خوزستان افزود: تاکنون اداره کل بهزیستی خوزستان 500 پرونده مددجویان خود را برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی ارایه داده است.
وی بیان کرد: پارسال کل اعتباری که برای ایجاد کسب و کار خانگی در خوزستان تخصیص یافت 50 میلیارد ریال بود که 2 بانک ملی و صادرات بانک های عامل در این طرح در نظر گرفته شده بودند.
وی گفت: بانک ملی همکاری مناسبی در این طرح داشت و همچنان از پارسال تاکنون در حال پرداخت است اما بانک صادرات به تازگی برای پرداخت تسهیلات تعیین شعبه کرده و هنوز پرداختی نداشته است.

مقرر شده امسال 30 هزار فرصت شغلی با اجرای طرح فراگیر اشتغال در خوزستان ایجاد شود.
میزان تعهد اشتغال سال 1395 اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان 19 هزار و 127 نفر بود که 110 درصد این تعهد (بیش از میزان تعهد) محقق شد.


۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۵۷
روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان+ ایرنا |
کد خبر : ۹۴,۳۷۸
کلیدواژه ها: اعتبار+ کسب و کار خانگی+خوزستان+سید نور محمد پور