دوازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار و تلاش در قم برگزار شد

سرپرست مدیریت اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت: پیاده کردن مفاهیم قرآنی در زندگی عملی افراد می تواند علاوه بر تربیت فرزندان سالم، جامعه را نورانی کند.

به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم ، دوازدهمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه جامعه کار و تلاش  درتاریخهای 9 و 10 آذر ماه سال جاری در دو بخش خواهران و برادران  برگزار شد.
 حسین خادمی سرپرست مدیریت اجتماعی اداره کل  دراین مراسم، اظهار کرد: این مسابقات با هدف توسعه فرهنگ قرآنی و کشف استعدادهای قرآنی در بین کارفرمایان و کارگران برگزار شده است.
 وی  ابراز کرد: از معجزه قرآن کریم است که هیچ گاه رنگ کهنگی به خود نگرفته است.
سرپرست مدیریت اجتماعی اداره کل عمل به آموزه های دینی را راهگشای معضلات خانوادگی و مشکلات دیگر عنوان کرد.

حسین خادمی تاکید کرد: پیاده کردن مفاهیم قرآنی در زندگی عملی افراد می تواند علاوه بر تربیت فرزندان سالم، جامعه را نورانی کند.
 حجت الاسلام حیدری رئیس اداره فرهنگی اداره کل نیز در این مراسم، گفت: پیگیری موضوعات فرهنگی از جمله مسابقات قرآنی از اقدامات خوب وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در راستای توسعه و تقویت مبنای دینی است.
 وی از ثبت نام اینترنتی 250نفر در رشته های مختلف حفظ کل، حفظ 20 جزء، حفظ 10 جزء، ترتیل، قرائت و مفاهیم در دو بخش خواهران و برادران خبر داد و گفت: نفرات اول در هر رشته به مسابقات کشوری که در بهمن ماه برگزارخواهد شد، اعزام می شوند.
 بر اساس این گزارش در رشته مفاهیم قرآن کریم محمد حجازی فرد، محمدحسین جعفری پایدار و حسین حجازی  فرد نفرات اول تا سوم شدند و در رشته قرائت سید حمیدرضا مقدسی، علیرضا مسیح پور و عباس بحرینی رتبه های برتر را به خود اختصاص دادند.
 همچنین در رشته ترتیل آقایان محمد سلیمی،  سعید شعبانی و محمد جواد بحرانی و آقایان حسن علیرضا لو، احمد معتمدی، محمد جواد مرادی، سید علی حسینی، سجاد شعبانی، سید قاسم سیدیان، میثم یوسفی، مهدی قاسمی، سهیل رجبی، به ترتیب در رشته های حفظ کل،20 جزء و 10 جزء قرآن کریم نفرات برتر این دوره شدند.
 در بخش خواهران نیز و در رشته مفاهیم خانم ها معصومه کریمی، زینب باقری نژاد و مریم سلیمانی نفرا ت اول تا سوم شدند و در رشته قرائت خانم ها نصیبه کرمی پارسا، زهرا دوازده امامی و طیبه صبوری و  در رشته حفظ کل خانم ها مهدیه شکوری، فاطمه عابدینی و فاطمه سادات حسینی فر و حفظ 20 جزء خانم ها فائزه جعفری، الهام سادات حقیقی و فاطمه علی عسگری و در حفظ 10 جزء  خانم ها ام البنین موسوی مطلق، فاطمه عصار پور، فاطمه خلیفه شوشتری و در رشته ترتیل خانم ها فاطمه پیروی، خدیجه دیاری و صدیقه شاکری برگزیده های این دوره از مسابقات معرفی شدند.

 

۱۳ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۱۸
کد خبر : ۹۴,۶۳۸