دکترربیعی در ارائه گزارش عملکرد صد روزه (1) : برنامه های چهارگانه وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی در سال 96 اعلام شد

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی، ایجاد اشتغال وکاهش بیکاری ، رفع فقر درابعاد مختلف، ساماندهی صندوق های بازنشستگی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی را چهار برنامه مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال 96 علام کرد و گفت: این برنامه ها از اصلی ترین مسائلی هستند که امروز جامعه به آن مبتلاست.
دکترربیعی در ارائه گزارش عملکرد صد روزه (1) : برنامه های چهارگانه وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی در سال 96 اعلام شد
به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دکتر علی ربیعی امروزیکشنبه 12 آذر، در برنامه «صبح بخیر ایران» شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران حضور یافت و با تشریح گزارش عملکرد صد روزه دولت افزود : با افتخار همیشه اعلام کرده ام که هم وزیر تولید و امنیت سرمایه  و هم وزیر کارگران و افرادجویای کار هستم و این امور را به عنوان هماهنگ کننده پیگیری می کنم.
وی با اعلام اینکه رئیس جمهور هم در برنامه دولت دوازدهم و هم در برنامه های سال 96 دو جهت گیری کاهش فقر و گسترش اشتغال را درصدر برنامه های خود قرارداده است گفت: ما نیز این امور را در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دنبال می کنیم.
دکتر ربیعی از پیگیری موضوع صندوق های بازنشستگی نیز خبرداد و گفت: درسال 92 و هم زمان با آغاز به کار در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطالعه درباره آینده صندوق ها را آغاز کردم ؛ چهار سال پیرامون موضوع صندوق ها بحث کردیم و امروز گفتمان چالش های صندوق ها به گفتمان اصلی حوزه سیاستگذاری تبدیل شده است  و بر این اساس برنامه ریزی می کنیم. 
وزیرتعاون ، کار ورفاه اجتماعی  افزود: تصور کنید در سال 2050 حدود 30 میلیون سالمند داریم که باید به نوعی بازنشستگی را تجربه کنند. بنده در این زمینه مثال دولت های صیفی کار و گردو کار را مطرح می کنم و معتقدم که ما باید برای آیندگان مانند دولت های گردوکار باشیم و امروز برای آیندگان بکاریم.
وی همچنین اظهار کرد : ما به عنوان بازیگر مهم پیشگیری از آسیب های اجتماعی نقش پیشگیری از معلولیت ها، غربالگری های مختلف و ... وظایف متعددی به عهده داریم . 
 اینجا جای پرخیر و برکتی است که مسئولیت اجتماعی انسان را افزایش می دهد
دکتر ربیعی گفت : خوشحالم در وزارتخانه ای قرارگرفته ام که بیشترین ارتباط را بازندگی روزمره مردم دارد و اثرات مثبت کارها روی زندگی افراد تاثیر می گذارد. ازسوی دیگر کار دراین وزارتخانه دشوار است و وقتی حقوق یک بازنشسته به تاخیر می افتد یا حتی وقتی قدرت خرید ها را می بینیم و با جریان اشتغال مواجه می شویم خواب از چشم مان ربوده می شود، اما اینجا جای پرخیر و برکتی برای کاراست و جایی است که مسئولیت اجتماعی انسان را افزایش می دهد .
۱۲ آذر ۱۳۹۶ ۱۳:۲۱
کد خبر : ۹۴,۷۳۰
کلیدواژه ها: ربیعی ، برنامه های چهارگانه وزارت تعاون، کار ور فاه اجتماعی در سال 96