دکترربیعی در ارائه عملکرد صد روزه (4) : ایجاد اشتغال مهم ترین برنامه سال 97 وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی بحث اشتغال را از مهم ترین برنامه های سال آینده وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی اعلام و بیان کرد : حتما باید نرخ بیکاری را کاهش دهیم و به این منظور باید شغل ایجاد کنیم. ایجاد شغل نیز نیازمند برنامه ریزی و سیاست گذاری است و پاشیدن پول شغل ایجاد نمی کند .
دکترربیعی در ارائه عملکرد صد روزه (4) : ایجاد اشتغال مهم ترین برنامه سال 97 وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دکتر علی ربیعی در روز جهانی معلولان در برنامه صبح به خیر ایران شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران حضور یافت و ضمن ارائه گزارش عملکرد صد روزه دولت تاکید کرد:  در سه سال رشد متوسط 5 تا 6 درصدی را دنبال کرده ایم . این رشد مداوم خود به ایجاد شغل کمک می کند . اما ما در دوران رشد بدون اشتغال نیز قرارگرفته ایم . 
وی افزود: این پدیده جهانی است و شامل حال ما نیز می شود، بنابراین برنامه های جانبی رشد اشتغال فراگیر ضدفقر را دنبال می کنیم  و به همین منظور در استان ها و روستاها رسته های پرکشش فراگیر شناسایی  و پایلوت این طرح آغاز شده و امسال نیز دنبال می شود .
دکتر ربیعی خاطر نشان کرد: باید در اشتغال به سمتی برویم که پاسخگوی سالی 300-400 هزار نفری باشیم که وارد بازارکار می شوند اما به شغل دسترسی پیدا نمی کنند. ازطرف دیگر باید نرخ بیکاری را کاهش دهیم . 
وی با بیان اینکه اکنون  اشتغال در بخش خدمات  از 46 درصد به 60درصد رسیده است گفت : این به این معناست  که سهم خدمات مولد از اشتغال تقریباً از سال 92 به بعد افزایش پیدا کرده است، هر چند در برخی از بخش ها مانند صنعت و کشاورزی این سهم کمتر شده ولی در جای دیگری بالاتر آمده است . این امور نشان می دهد در خدمات زمینه های شغلی زیادی داریم و انشاا... برای ایجاد اشتغال به خود روستا ها می رویم .
ایرانیان باید مهارت بیاموزند/  تعاون به زندگی مردم بیاید
دکتر ربیعی تاکید کرد : ایرانیان باید مهارت بیشتری بیاموزند و هر ایرانی یک مهارت شعار ماست و  زمینه آموزش مهارت نیز در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درنظرگرفته شده است . 
وی تاکید کرد : امیدواریم که با تعاون کار ایجاد کنیم و با کار به رفاه اجتماعی دست یابیم. تعاون باید به زندگی مردم بیاید .
مبارزه با فقر و ایجاد اشتغال 
وزیرتعاون، کار و رفاه  اجتماعی از مردم ایران خواست همه با هم برای مبارزه با فقر، ایجاد اشتغال با نشاط ، پویا ، با مهارت و نوآوری تلاش کنند . 
 
دکتر ربیعی گفت: براساس آموزه های دینی مان نیز هر یک از ما در برابر مسائل اجتماعی مسئول هستیم و با شعار «هر ایرانی یک مددکار اجتماعی» می توان از بروز آسیب های اجتماعی نیز پیشگیری کرد.
۱۲ آذر ۱۳۹۶ ۱۳:۳۶
کد خبر : ۹۴,۷۴۲
کلیدواژه ها: اشتغال، ربیعی، نرخ بیکاری، گزارش عملکرد صد روزه