دکتر میدری: شفافیت درونی، تعاونی ها را کارآمد می کند

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: تا زمانی که شفافیت در سیستم های حسابرسی ، انتخاباتی و درونی تعاونی ها وجود نداشته باشد این بخش کارآمد نمی شود .
دکتر میدری: شفافیت درونی، تعاونی ها را کارآمد می کند

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دکتر احمد میدری امروز دوشنبه در مجموعه فرهنگی ، ورزشی تلاش تحلیلی علمی درباره چالش های تعاونی ها ارائه داد .

وی گفت : در دنیای غرب و همزمان با رشد سرمایه داری  برای کاستن از چهره خشن سرمایه داری بخش خصوصی و تعاونی ها شکل گرفتند .

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: حضور تعاونی ها در کنار نظام های سرمایه داری غرب منجر به نفع عمومی مردم و نتایج مثبت زیادی شد .

دکتر میدری مشکلات تعاونی های کشورمان را در دودسته درونی و بیرونی تقسیم کرد و گفت : معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صدد حل مسائل و مشکلات بیرونی است اما خود تعاونی ها نیز باید برای حل مشکلات درونی شان اقدامات جدی انجام دهند .

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با نقد عملکرد بانک ها در کشور اعلام کرد: بر أساس مطالعات انجام شده تنها ١٢درصد از خانواده های ایرانی از تسهیلات بانکی (وام ) استفاده می کنند و دسترسی دهک های ثروتمند جامعه  به این تسهیلات سه برابردهک های فقیر است ، بنابراین سیستم های بانکی با این شیوه فقر را تشدید می کنند .

وی در ادامه  اشاره کرد که سیستم های بانکی کشور ما عمیق و بزرگ نیستند  و خواستار تغییر در شیوه توزیع تسهیلات در بانک ها شد .

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از برگزاری نشست با یکی از تعاونی های بزرگ لبنیات هند که سیزدهمین تولید کننده لبنیات دنیا به شمار می رود خبر داد و اظهار کرد: این گردهمایی با استفاده از تجربیات ارزشمند مهندس کلانتری معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی  در روزهای آینده برگزار می شود .

۱۳ آذر ۱۳۹۶ ۱۳:۳۸
کد خبر : ۹۴,۸۷۶