" نظام جامع فنی و حرفه ای " قانون پیشرو در توسعه آموزش های مهارتی است

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، ابلاغ قانون نظام جامع فنی و حرفه ای را به عنوان یک قانون پیشرو در توسعه آموزش های مهارتی دانست .
" نظام جامع فنی و حرفه ای " قانون پیشرو در توسعه آموزش های مهارتی است
به گزارش مرکزروابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کارورفاه اجتماعی دکترسلیمان پاک سرشت در جلسه کارگروه اشتغال استان كردستان که با حضوردکترعلی ربیعی  وزیرتعاون ، کار ورفاه اجتماعی  تشکیل شد افزود : وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان وزارت خانه متولی این امر تعیین شده که فرصت خوبی برای دنبال کردن آموزش مهارتها (آن گونه که در طرح های اشتغال تعریف شده است )  فراهم آورده است . 
معاون وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تعهد به خدمت به مناطق غرب و مناطق محروم در اولویت کاری قرار گرفته است، اظهار کرد: یقیناً اعتماد به کُردها هرگز پیشمانی  به بار نمی آورد چرا که کُردها خود را متعهد می دانند که خوبی را دوچندان باز می گردانند و در صورت ایجاد فرصت خدمت رسانی آن را به بهترین نحو انجام می دهند. 
رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور بیان کرد: خوشبختانه استان کردستان از جایگاه و موقعیت مناسبی در رده بندی های رایج سازمان برخوردار است و یکی از استانهایی است  که رتبه های شایسته ای را از حیث کارآمدی و عمل به تعهدات آموزشی داشته است.
وی اعلام کرد :  در رابطه با فعالیت های اشتغال طی سال 96 اقدامات مناسبی صورت گرفته است .
دکترپاک سرشت گفت : در تأمین فرصت شغلی در مناطق روستایی محروم و عشایری هم 400 هزار نفر ساعت آموزش ارائه شده است و  در اجرای طرح تکاپو 50 درصد از فضای مرکز برای اجرای این طرح اختصاص داده شده است.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ادامه داد : این داده ها نمایانگر این است که در مجموع اگر فعالیت های پیش بینی شده، اجرایی شود، بخش مهارت آموزش استان آمادگی کافی را دارد که پشتیبانی کافی را از طرح ها لحاظ کند و خلاء و ضعف هایی را که از این ناحیه بر طرح های اشتغال‌زا وارد است را بتوان تأمین و جبران کرد.
 
 
 
 
 
 
۷ دی ۱۳۹۶ ۲۳:۲۳
کد خبر : ۹۷,۴۳۲
کلیدواژه ها: پاک سرشت ،رئیس سازمان فنی و حرفه ای ، نظام جامع فنی و حرفه ای