پروانه کار دارندگان گذرنامه تبدیل وضعیت صادر می شود

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : اتباع ۱۸ تا ۶۰ ساله کشور افغانستان که دارای گذرنامه تبدیل وضعیت هستند در 17استان مشمول طرح، می توانند برای تمدید و صدور پروانه کار به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی محل اقامت و اشتغال خود مراجعه کنند .
پروانه کار دارندگان گذرنامه تبدیل وضعیت صادر می شود
به گزارش مرکز روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی علی اقبالی مدیرکل اشتغال اتباع خارجی  گفت:
 فرصت تمدید و صدور مجوز کار از  ‌20 دی تا 2۰ بهمن است و اتباع کشور افغانستان برای صدور و تمدید پروانه کارخودمی توانند در زمان یاد شده به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان‌های محل اقامت خود مراجعه کنند .
اقبالی افزود : هزینه صدور پروانه کار به مدت یک سال ۳۶۰ هزار تومان و برای تمدید پروانه  258 هزار و 700تومان تعیین شده که توسط متقاضی پرداخت می شود .
وی افزود: زمان فراخوان قابل تمدید نبوده و متقاضیان باید  در این فرصت برای ارائه به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستانهای محل اقامت خود مراجعه و پروانه کار جدید را دریافت کنند.
وی تصریح کرد: تمامی ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشمول در مدت تعیین شده موظف به رصد، نظارت و اجرای قانونی این طرح شده اند . 
اقبالی با اشاره به ماده ۱۸۱ قانون کار،اضافه کرد : کارفرمایانی که اتباع خارجی فاقد پروانه کار یا آنهایی را که مدت اعتبار پروانه کارشان منقضی شده را به کار می گمارند و همچنین، کار فرمایانی که اتباع بیگانه را در کاری غیر از آنچه در پروانه کار قید شده است را به کار می گمارد؛ در هر صورت مرتکب جرم شده اند و برابر قانون به مجازات حبس از ۹۱  تا ۱۸۰ روز محکوم خواهند شد
۱۷ دی ۱۳۹۶ ۱۴:۰۷
کد خبر : ۹۸,۳۹۰
کلیدواژه ها: تمدیدپروانه کاردارندگان گذرنامه تبدیل وضعیت