تشریح الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی را تشریح کرد .
تشریح الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی
به گزارش مرکزروابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی ، مهناز امامدادی  در گفت و گو با شبکه خبر،  شناسایی بازار را یکی از مهم ترین اقدامات لازم  پیش از راه اندازی مشاغل خانگی دانست .  
وی تأکید کرد : آغاز یک فعالیت اقتصادی ، نیازمند شناسایی دقیق بازار از سوی فرد متقاضی است و متقاضیان راه‌اندازی مشاغل خرد و خانگی در صورت شناسایی دقیق بازار می‌توانند با آورده‌ کمتری کار را شروع کنند و برای توسعه شغل خود ، در صورت لزوم تسهیلات دریافت کنند. بخش قابل توجهی از ضرر و زیان فعالین مشاغل خانگی، به عدم شناخت کافی از بازار برمی گردد . متقاضیان باید  دانش و مهارت کافی را  در حوزه مربوطه داشته باشند  و چنانچه دانش کافی ندارد، پیش از راه‌اندازی فعالیت مربوطه به دنبال کسب مهارت باشند؛ بنابراین دانش و مهارت مقدمه راه‌اندازی کسب و کار است. متقاضیان قبل از ثبت نام باید آموزش های اولیه و گواهی مهارت در رشته مورد نظر را داشته باشند.
رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی گفت : در الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی به دنبال توانمندسازی متقاضیان و فعالین مشاغل خانگی  هستیم و در این راستا اقداماتی نظیر راهنمایی ، هدایت ، مشاوره‌ و استعدادیابی برای متقاضیان انجام شده و در صورت نیاز، آموزش‌های تکمیلی لازم به این افراد ارائه خواهد شد و جهاد دانشگاهی به عنوان تسهیل‌گر ، این وظیفه را بر عهده دارد.
 
 
 
۱۹ دی ۱۳۹۶ ۱۰:۱۹
کد خبر : ۹۸,۶۰۸
کلیدواژه ها: تشریح الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی