وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی / اخبار طرح حمایت معیشتی

اخبار طرح حمایت معیشتی

اطلاعیه شماره 13 ستاد شناسایی مشمولان کمک حمایت معیشتی
همانطور که در اطلاع رسانی های قبلی به استحضار مردم شریف رسانده شد درخواست 419 هزار خانوار برای دریافت کمک حمایت معیشتی واجد شرایط تشخیص داده شد و در 10 دیماه، معادل دو ماه به حسابشان واریز شد.
اطلاعیه شماره 12 ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی
زمان ثبت درخواست دریافت بسته حمایت معیشتی برای افرادی که در لیست یارانه بگیران نقدی (45 هزار و 500 تومان) نیستند و درخواست خود را در مهلت مقرر در کد دستوری #6369* ثبت کرده اند ، آغاز شد.
اطلاعیه شماره 11 ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
به اطلاع هموطنان عزیز و متقاضیان دریافت طرح حمایت معیشتی می رساند که به منظور رفاه حال بیشتر، از مراجعه حضوری به دفاتر پلیس+10 خودداری کنند.
اطلاعیه شماره 10 ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
به دنبال انتشار اخباری در برخی رسانه ها مبنی بر عدم دریافت بسته حمایت معیشتی از سوی سازمانها و نهادهای حمایتی، به اطلاع می رساند همانگونه که پیش از این نیز اطلاع رسانی شده، مبلغ بسته حمایت معیشتی به حساب بانکی سرپرست خانوارها واریز می شود و قرار نیست هیچ سازمان، موسسه و نهاد واسطه ای این مبلغ را دریافت و سپس در اختیار مشمولین قرار دهد.
اطلاعیه شماره 9 ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
از مجموع 6 میلیون و 263 هزار و 861 نفر ،کمتر از 50 درصد (یعنی 3 میلیون و 70 هزار و 531 نفر) متقاضیانی که در کد دستوری # 6369* ثبت درخواست کرده اند ، اقدام به پذیرش شرایط اعلام شده نموده و درخواست خود را به صورت قطعی برای بررسی مجدد وسع مالی خانوار ثبت کرده‌اند.
اطلاعیه شماره (8) ستاد شناسایی مشمولین بسته حمایت معیشتی دولت مستقر در وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی
به دنبال انتشار برخی آمار و اطلاعات در تعدادی از رسانه ها مبنی بر عدم دریافت یارانه از سوی برخی اقشار جامعه (کارگران، بازنشستگان،معلمان، کارکنان ) به اطلاع می رساند این اطلاعات صرفا گمانه زنی های رسانه ای بوده و هیچ مبنای علمی و متقنی ندارد.
​اطلاعیه شماره (6) ستاد شناسایی مشمولین بسته حمایت معیشتی دولت مستقر در وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی : مهلت مراجعه به سایت حمایت معیشتی تا 20 آذر است
به اطلاع می رساند تعداد زیادی از سرپرستان خانوار برای دریافت بسته حمایت معیشتی کد رهگیری دریافت کرده اند ، آن دسته از افرادی که کد رهگیری دریافت نکرده اند ظرف امروز و فردا این کد را دریافت خواهند کرد و در این مورد جای هیچ گونه نگرانی نیست .
اطلاعیه شماره (5) ستاد شناسایی مشمولین بسته حمایت معیشتی دولت مستقر در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی : شیوه ورود به سامانه hemayat  برای سرپرستانی که کد رهگیری دریافت نکرده اند
به اطلاع هموطنان می رساند، به منظور رفاه حال سرپرستان خانوار که امکان مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی برای خرید سیم کارت و ثبت درخواست در سامانه *6369# ندارند و نیز افرادی که به دلیل برخی مشکلات ارسال پیامک ، پس از ثبت درخواست در این سامانه کد رهگیری را دریافت نکرده اند از امروز 11 آذرماه 1398 ، امکان وارد کردن شماره حساب واریز یارانه به جای کد رهگیری در سامانه hemayat.mcls.gov.ir فراهم شده است .
دسترسی به اطلاعات بانکی به معنای ممیزی حساب و اطلاعات مالی توسط نیروی انسانی نیست
به دنبال پرسش برخی از رسانه ها به اطلاع هموطنان عزیز می رساند ، در انجام آزمون وسع ، دسترسی به اطلاعات بانکی به معنای ممیزی حساب و اطلاعات مالی توسط نیروی انسانی نیست ، بلکه همانند فرایند آزمون های کنکور سراسری مبتنی بر قواعدی است که براساس آن درباره میزان درآمد افراد به صورت خودکار و رایانه ای تصمیم گیری می شود .
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در گفتگو با شبکه خبر: تا کنون17 میلیون و هفتصد هزار خانوار،بسته حمایت معیشت را دریافت کرده اند
احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در برنامه گفت‌و‌گوی خبری شبکه خبر، به برخی ابهامات و پرسش‌ها درباره فرآیند شناسایی مشمولان و پرداخت بسته حمایت معیشتی پاسخ داد.
​اطلاعیه شماره (2) ستاد شناسایی مشمولین بسته حمایت معیشتی دولت ، مستقردر وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی/ اختلال شماره گیری کد  #۶۳۶۹* در اپراتور همراه اول
به اطلاع هموطنان عزیز می رساند که از صبح امروز به دلیل بروز مشکل فنی در شماره گیری کد #۶۳۶۹* در اپراتور همراه اول اختلالاتی پیش آمده است که با هماهنگی های انجام شده این اختلال به زودی رفع می شود .
اطلاعیه شماره (1 ) ستاد شناسایی مشمولین بسته حمایت معیشتی دولت مستقر در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی/ رفع اختلال شماره گیری کد   #۶۳۶۹* تا ساعاتی دیگر
به اطلاع هموطنان عزیز می رساند که طی یک ساعت اخیر به دلیل بروز مشکل فنی در شماره گیری کد #۶۳۶۹* اختلالی پیش آمده است که تا ساعاتی دیگر این مشکل حل می شود .
اطلاعیه ستاد شناسایی مشمولین طرح حمایت معیشتی / پرداخت کمک حمایت معیشتی دولت به مشمولین تا پایان روز شنبه 2 آذر 1398
کمک حمایت معیشتی دولت پس از بررسی‌های انجام شده به حدود 60 میلیون نفر پرداخت می‌شود. پرداخت به این تعداد که بالغ بر 70 درصد جمعیت کشور را در بر می گیرد تا پایان روز شنبه 2 آذر 1398 به مشمولین ادامه خواهد داشت.
وزارت رفاه، هیچ پیامکی در خصوص یارانه ارسال نمی کند
وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه ای اعلام کرد: هیچ پیامکی در خصوص یارانه از سوی این وزارتخانه ارسال نمی شود.
اطلاعیه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیرامون مشمولان طرح حمایت معیشتی
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیرامون مشمولان طرح حمایت معیشتی اطلاعیه‌ای صادر کرد.

میانگین هزینه های یک خانوار شهری کشور به تفکیک دهک های درآمدی (ماهانه - تومان) سال 97 (مرکز آمار ایران)

 

میانگین هزینه های یک خانوار شهری کشور به تفکیک دهک های درآمدی (ماهانه - تومان) سال 97 (مرکز آمار ایران)

طبق مصوبه مجلس، دولت یارانه نقدی (45 هزار تومانی) گروههای درآمد بالا را قطع کرد. گروههای زیر نسبت به یارانه خود معترض بودند.

 

گروههای معترض به قطع یارانه

 

بسته حمایت معیشتی دولت چه بود و از کجا آغاز شد؟

بسته حمایت معیشتی دولت چه بود و از کجا آغاز شد؟

 ملاک درآمد به عنوان مهمترین شاخص برای آزمون وسع

ملاک درامد مهمترین شاخص برای آزمون وسع

درصد خانوارهایی که بسته معیشتی گرفته اند

درصد خانوارهایی که بسته معیشتی گرفته اند

 

افراد دارای شاخص های زیر نمی توانند از بسته حمایت معیشتی برخوردار شوند

افراد دارای شاخص های زیر نمی توانند از بسته حمایت معیشتی برخوردار شوند

 

فرایند ثبت و پیگیری درخواست مشمولینی که بسته حمایت معیشتی دریافت نکرده اندفرایند ثبت و پیگیری درخواست مشمولینی که بسته حمایت معیشتی دریافت نکرده اند